W nocy zmarł młody piłkarz, którego w walce o życie wspierała gwiazda reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Co doprowadziło do śmierci wschodzącej gwiazdy piłki nożnej? To po prostu przerażające.

O tragicznej sytuacji Mateusza Jacaka, wschodzącej gwiazdy Znicza Pruszków media informowały kilka dni temu. Wtedy to, chłopak trafił do szpitala, po tym jak znalazła go matka na progu swojego domu wychodząc do pracy. Piłkarz został szybko przetransportowany do szpitala w Otwocku.

Tam jednak, zdaniem Agnieszki Jacak, matki poszkodowanego, lekarze mieli zachowywać się nieprofesjonalnie i ignorować problemy jej syna. Na skutek tej biernej postawy, piłkarza zabrano z Otwocka i przetransportowano go do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jednakże tam również chłopak nie uzyskał należytej opieki, na skutek czego zmarł.

Robert Lewandowski wspomaga piłkarza

Zawodnicy Znicza Pruszków wspierali swojego kolegę, którego ostatnie dni życia minęły w śpiączce farmakologicznej. Pomocy udzielił również Robert Lewandowski, będący wychowankiem klubu.

Gwiazda reprezentacji Polski oraz Bayernu Monachium nagrała film, w którym wspierała młodego piłkarza w jego walce o życie.

Kontrowersje losy piłkarza

Matka chłopaka, Agnieszka Jacak od początku podkreślała opieszałość oraz bierność lekarzy. Kobieta na swoim profilu facebookowym opublikowała szereg nieprawidłowości do których miało dojść w trakcie działań medyków. Wiele kontrowersji wzbudza jednak zdjęcie dokumentu, w którym kobieta tłumaczy, że w momencie gdy jej syn nie był jeszcze uznany za zmarłego, wydano zalecenie, że należy podejmować reanimacji piłkarza w przypadku zatrzymania akcji serca. Dokument wydano 8 września, czyli tydzień przed śmiercią chłopca. Lekarze których spotkała kobieta w szpitalu, nie chcieli z nią rozmawiać, a tym bardziej komentować wpisu.

Mimo prób pomocy ze wszystkich stron, kobieta nie zdołała znaleźć odpowiedniego wsparcia. Internauci doradzali jej poszczególnych lekarzy, lecz nie wiadomo czy z którymś udało się skontaktować. Ostatnio pojawił się pomysł konsultacji medycznej w Watykanie i matka szukała tłumacza.

Co doprowadziło do śmierci piłkarza? Tego nie wiemy. Internauci są jednak oburzeni postawą zarówno lekarzy jak i ośrodków medycznych które opiekowały się piłkarzem. Wszyscy zaznaczają, że sytuacja ta nie może się tak skończyć i powinny się nią zająć organy państwowe. My zaś wyrażamy najszczersze ubolewania w związku ze śmiercią piłkarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda nie ma szacunku do sędziów SN? Skandalicznie ich potraktował
  2. Czy to będzie koniec Jaworowicz w TVP? Bardzo mocne zarzuty, nie ma…
  3. Tomasz Sekielski zbiera na film o pedofilii w polskim Kościele. Ma już…

Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]


Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające

ŹRÓDŁOse.pl

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.