Robert Lewandowski rozpoczął Oktoberfest w pięknym stylu! Wygrał piwny pojedynek

Robert Lewandowski rozpoczął Oktoberfest w pięknym stylu! Wygrał piwny pojedynek Źródło: Fot. Instagram/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski, jak na piłkarza bawarskiego Bayernu Monachium przystało, wziął udział w wielkiej i słynnej imprezie Oktoberfest. W nietypowym piwnym pojedynku rywalizował z kolegą klubowym, Niklasem Suele. Zobaczcie jak poszło "Lewemu". 

Robert Lewandowski w kolejnym sezonie reprezentuje bawarskiego potentata. O nieudanym mundialu piłkarz już zapomniał. Swoje triumfy święci nie tylko na boisku, ale i przy kuflach bawarskiego piwa.

Robert Lewandowski mocny w... trzymaniu piwa

Poza strzelaniem bramek, Lewandowski pozwolił sobie w ostatni weekend na większe szaleństwo. Okazja była wyjątkowa. W Bawarii rozpoczął się Oktoberfest, najsłynniejszy festiwal piwny na świecie. Litrowe kufle oktoberfestowego festbiera, tradycyjne stroje, niemiecka kiełbasa - to typowe skojarzenia z tym świętem. Nie inaczej jest tym razem. Z tej okazji zorganizowano piwne pojedynki dwóch piłkarzy Bayernu, Roberta Lewandowskiego i Niklas Suele. Rywalizowali  trzech konkurencjach. Nie chodziło w nich jednak o picie alkoholu. Pierwszą z nich było trzymanie pełnego, litrowego kufla wyprostowaną ręką. Po przyjemnym dla oka początku u panów pojawiły się na twarzach grymasy bólu. Niełatwo w końcu utrzymać litr piwa, jeśli doliczymy do tego grube, charakterystyczne dla kufli typu ein mass szkło. O kilkanaście sekund dłużej udała się ta sztuka Robertowi Lewandowskiemu.

Łapanie podkładek, kapeluszem na kufel

Następnie piłkarze mieli łapać podkładki do piwa. Reprezentant Polski złapał ich w najlepszej z prób 10. Konkurent był tym razem lepszy - kamera pokazała jak konkurent chwycił aż 18 podkładek. Ostatnią konkurencją dla obu piłkarzy był rzut kapelusza na kufel piwa. Chodziło o to, by zaczepił się, nie spadając obok. Dla obu piłkarzy było to nie lada wyzwanie. Górą w tym starciu i całym pojedynku okazał się Lewandowski. Jeden raz po jego rzucie kapelusz zatrzymał się zagłębieniem na kuflu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Bayern Monachium i jego piłkarze od lat biorą udział w Oktoberfeście. Pojawiają się wówczas na głównym wydarzeniu "piwnym" w regionie tradycyjne, bawarskie stroje. To główna, ale niejedyna okazja do kontaktu z piwem przez piłkarzy z Bawarii. Po wygraniu mistrzostw Niemiec (Bundesligi), co udaje się Bayernowi w ostatnich latach niemal regularnie, piłkarze, w ramach "gratulacji" ścigają trenera, by oblać go piwem z wielkich kufli. Czy tej tradycji stanie się zadość w czerwcu przyszłego roku - pokaże regularna dyspozycja piłkarzy przez następne miesiące.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Lewandowski się nie zawahał. Walka o życie 14-letniego piłkarza
  2. Lewandowski ofiarą! Wszyscy internauci to zobaczyli
  3. Fani Anny Lewandowskiej we łzach. Jej wpis poruszy najtwardsze serca
Następny artykuł