Żona Janowskiego nie wytrzymała! "Stop nienawiści!"

Żona Janowskiego nie wytrzymała! "Stop nienawiści!"

Robert Janowski to muzyk, którego Polakom nie trzeba przedstawiać. Niemalże 20 lat prowadził kultowy już program "Jaka to Melodia?", którego stał się twarzą. Do czasu. W końcu bowiem, po przejęciu przez PiS TVP Robert Janowski pożegnał się z prowadzeniem formatu, a na jego miejscu zastąpił go Norbi. O artyście jest coraz głośniej jednak nie ze względu na jego budzące podziw dokonania muzyczne, a dlatego, że coraz częściej angażuje się w debatę publiczną, ciesząc się posłuchem wśród Polaków.

Robert Janowski w tym konkretnym przypadku nie jest jednak centrum wydarzeń. Tym razem chodzi jednak o jego żonę, Monikę Janowską. Ta postanowiła dołączyć do ogólnopolskiej akcji, która narodziła się po makabrycznym ataku nożownika Stefana W. na Pawła Adamowicza. #artyściprzeciwnienawiści to koncepcja, która ukuła się po śmierci prezydenta Gdańska. W jej ramach polscy artyści zrzeszają się przeciwko nienawiści i dać mają wspólny koncert, który ma stać się ich znakiem przeciwko morderczej mowie i kulturze nienawiści, jaka szerzy się w Polsce. Niestety, nie wszyscy spośród artystów chcą brać udział w tej akcji.

Robert Janowski tak, Edyta Górniak nie

Jak podała bowiem Monika Janowska na swoim profilu na Facebooku, jest oburzona zachowaniem Edyty Górniak. Ta bowiem nie tylko zapowiedziała, że nie będzie brała udziału w akcji, w której udział wciąć ma Robert Janowski i inni muzycy, ale także skrytykowała pomysł Dody, która to jest autorką akcji #artyściprzeciwnienawiści. Janowska nie wytrzymała i w mocnych słowach odniosła się do stanowiska Górniak, które dla niej jest nader kontrowersyjne. - ,,Własna interpretacja” to u niektórych już ,,cecha narodowa”? Drugie dno, dziura w całym, te aluzje, docinki, kpiny...,,Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowanie siebie na bohatera...” To odpowiedź Edyta Górniak na wezwanie Doda , jakim jest koncert #artyściprzeciwnienawiści ? ?‍♀️@Edyta Górniak - jest Pani pewna, że dla nagłówków? Pytała Pani? Rozmawiałyście Panie o tym, że to wyścig po ,,zbroję Rycerza”? Czy Pani, tak sama z siebie, z natury swej, ,,filozofii życiowej”, jak to Pani określiła? Wybrała Pani modlitwę. Ciszę. Zadumę. Rozumiem, sama tego potrzebuję teraz bardziej niż kiedykolwiek. Ale ,,wiara” to też chwytliwy temat. Jakby Pani się czuła, gdyby ktoś zarzucił Pani pozowanie na ,,świętszą od papieża”? ... To bardzo smutne, że jeden człowiek, w kilku słowach, może pozbawić drugiego entuzjazmu i ochoty do działania. Przemoc Pani Edyta Górniak tkwi również w języku . Ja mówię#STOPNIENAWIŚCI Nie przesaję szanować KOGOŚ tylko dlatego, że nie jest taki jak JA ❤️#artyściprzeciwnienawiści #koncert #stop #przemoc#wiara #szacunek #miłość ❤️ - czytamy we wpisie żony Roberta Janowskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Monika Janowska z poparciem

Słowa żony Roberta Janowskiego spotkały się z niemałym poparciem internautów. Ci wskazywali nie tylko na odwagę kobiety, ale także słuszność jej słów. Sama Edyta Górniak, która była adresatką wpisu, nie zabrała głosu i jak dotąd tego nie zrobiła. Robert Janowski żona pikio.pl facebook.com/Monika JanowskaZOBACZ TAKŻE:
  1. Piotr Żyła zaskoczył całą Polskę! Upamiętni śp. Adamowicza na oczach milionów
  2. W Koglu-Moglu kochali go wszyscy! Teraz czeka go najgorszy los
  3. To, co Basia Kurdej-Szatan zrobiła dla swoich rodziców, odbiera mowę. Nie każdy by się na to zdobył
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News