Nie żyje legendarny polski muzyk. Koniec pewnej epoki

Nie żyje legendarny polski muzyk. Koniec pewnej epoki

Media obiegła szokująca wiadomość. W niedzielę rano zmarł Robert Brylewski, legendarny polski muzyk, założyciel kultowych kapel, takich jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael czy Armia. O jego śmierci poinformował oficjalny profil grupy Izrael na Facebooku.

Ta wiadomość jest zupełnie niespodziewana. W niedzielę rano zmarł Robert Brylewski. O jego śmierci poinformował oficjalny facebookowy profil jednego z założonych przez muzyka zespołów - Izraela. Gitarzysta zmarł mając jedynie 57 lat.

Nie żyje Robert Brylewski

Robert Brylewski wszedł do legendy polskiej muzyki. Na swoim koncie miał założenie takich kultowych kapel jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael, a także Armia. Jego styl stał się inspiracją dla wielu polskich gitarzystów. Do inspirowania się słynnym polskim muzykiem punkrockowym przyznawali się tacy muzycy, jak Kazik Staszewski, Muniek Staszczyk, Dariusz "Maleo" Malejonek czy Robert "Litza" Friedrich. Artysta, jak poinformowała oficjalna strona zespołu Izrael na Facebooku zmarł po kilkutygodniowej śpiączce spowodowanej ciężkim urazem. - Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie. Rodzina - napisano na Facebooku.

To koniec pewnej epoki

Robert Brylewski na zawsze wpisał się w historię polskiej muzyki. Stał się inspiracją dla wielu artystów, współpracował z wieloma muzykami z całej polski. Jego śmierć oznacza koniec pewnej epoki w polskiej muzyce rozrywkowej. W 2011 roku Brylewski świętował 30-lecie kariery scenicznej. Nadal pozostawał aktywnym artystą. Pozostawił dwie córki - Sarę i Ewę. Od 2012 roku był dziadkiem, żałoba dotknęła zatem kolejnego pokolenia. W żałobie pozostają zresztą wierni fani muzyka w całej Polsce. Robert Brylewski fot. facebook.com/12RA3LZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje mistrz Polski. Zginął w tragicznym wypadku
  2. Nie żyje jedna z największych ikon TVP. Polacy w żałobie
  3. Nie żyje polski polityk! Tuż przed śmiercią odkrył ogromną aferę
  4. Waldemar Goszcz osierocił 6-letnią córkę. Tak dziś wygląda
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News