Najnowszy sondaż wyborczy zwiastuje wielkie zmiany. Jest duże zaskoczenie

Najnowszy sondaż wyborczy zwiastuje wielkie zmiany. Jest duże zaskoczenie

Robert Biedroń może mieć powody do zadowolenia. W najnowszym sondażu przeprowadzony przez IBRIS dla portalu Onet wynika, że jego ugrupowanie może liczyć na wysokie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Robert Biedroń jest znany z tego, że bardzo aktywnie działa na rzecz praw człowieka oraz na rzecz osób ze środowiska LGBT. Jako działacz polityczny bywał w klubach parlamentarnych, takich jak SLD czy też Ruch Palikota (który później zmienił nazwę na Twój Ruch). Z ramienia tego ostatniego ugrupowania dostał się do Sejmu w 2011 roku. Jego mandat wygasł w 2014 roku w związku z objęciem funkcji prezydenta Słupska. Jednak w ostatnich wyborach samorządowych nie ubiegał się o reelekcję, ponieważ chce się znów zaangażować w politykę krajową. Były prezydent Słupska ma bardzo ambitne plany. Niedawno oświadczył, że zakłada nowe lewicowe ugrupowanie. Chęć współpracy z nim zadeklarował między innymi Krzysztof Gawkowski, kiedyś działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Formowanie ugrupowania Biedroń zaczął od objazdu po Polsce, chcąc postawić na struktury oparte na 41 sejmowych okręgach. Już teraz wiadomo, że spotkania z nim cieszą się sporym zainteresowaniem.

Robert Biedroń może liczyć na wysokie poparcie

W najnowszym sondażu IBRIS dla portalu Onet wynika, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby uzyskać poparcie na poziomie 36,2 procent. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Na to ugrupowanie chce zagłosować w wyborach 29,6 procent Polaków. Na trzecim miejscu niespodziewanie uplasowało się ugrupowanie Roberta Biedronia. Głos na formację byłego prezydenta Słupska chce oddać 6,4 procent ankietowanych. Zbliżony wynik zdobył Sojusz Lewicy Demokratycznej, która uzyskała wyniki 6,1 procent badanych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Na dalszych miejscach uplasowały się między innymi: Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 4,1 proc., Kukiz'15 - 3,8 proc. oraz koalicja partii Wolność, Ruchu Narodowego i środowisko Grzegorza Brauna - 2 proc.

Konwencja ruchu Biedronia

W niedzielę na warszawskim Torwarze odbędzie się konwencja założycielska partii byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia, podczas której zostaną ujawnione oficjalnie: nazwa tego ugrupowania, propozycje programowe, zespół liderów oraz ekspertów zaangażowanych w projekt. W gronie znajdują się m.in. partner Biedronia Krzysztof Śmiszek czy też wywodzący się ze środowiska Krytyki Politycznej socjolog Maciej Gdula. Konwencja rozpocznie się o godzinie 14:00. Jednym z pierwszych punktów programu będzie wystąpienie Roberta Biedronia. Według Krzysztofa Gawkowskiego, który opowiada w ruchu byłego prezydenta Słupska za budowę struktur, nazwa partii ma zawierać nazwisko jego lidera. ZOBACZ WIĘCEJ NA PIKIO.PL
  1. Robert Biedroń: Nie mam planów, by połączyć się z PO
  2. Kaczyńskiego wozi milioner. Niewyobrażalny majątek kierowcy prezesa PiS
  3. Schetyna zdradził, jak zostanie rozliczona dobra zmiana. Mocne słowa
  4. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  5. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News