RMF FM dotarło do informacji o rzekomo prowadzonej przez ZUS egzekucji w klubie Twojego Ruchu. Według Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w klubie parlamentarnym Janusza Palikota od początku kadencji dochodzić miało do nieprawidłowości w rozliczaniu pracowników klubu.

Z przeprowadzonego przez reporterów RMF FM śledztwa wynika, że przez kilka miesięcy Twój Ruch był regularnie wzywany przez ZUS do uregulowania zaległości, które mają sięgać nawet 200 tysięcy złotych. W parlamentarnym klubie Palikota miało dochodzić do zaniżania lub wręcz całkowitego nierozliczania zatrudnionych w klubie pracowników.

Do całej sprawy odniósł się w oświadczeniu klub Twojego Ruchu.

Klub Twojego Ruchu informuje, że konto klubowe nie zostało zajęte. Nie mamy żadnej wiedzy o tytule egzekucyjnym. Prowadzona przez ZUS kontrola ma się zakończyć w następnym tygodniu, a wewnętrzna kontrola sejmowa nie wykazała istotnych nieprawidłowości.

Głos zabrał także sam Janusz Palikot, który w tekście „Drodzy mordercy” zaprzecza doniesieniom reporterów i zarzuca im szukanie haków na jego partię.

„Wczoraj w jednej z małych miejscowości w trakcie mojego spotkania nasz działacz usłyszał rozmowę dwóch dziennikarzy z telewizji –
– kurwa nic na niego nie mamy. Może tu mu się coś wpierdoli jeździmy za, nim i nic
– to chuj, pojedziemy do Elbląga, może tam się jebnie”

To kolejne finansowe kłopoty Twojego Ruchu. W ubiegłym roku w partii Janusza Palikota wybuchł skandal po tym gdy wyszło na jaw, że syn skarbniczki partii dostał od Twojego Ruchu zlecenie na wykonanie wątpliwego programu e-partia, za który dostał 2 mln złotych.

źródło: rmf24

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.