Kate i Helen Richardson-Walsh to reprezentantki Wielkiej Brytanii w hokeju na trawie, ich drużyna wywalczyła właśnie złoto. Prywatnie kobiety są małżeństwem co czyni je pierwszym małżeństwem jednopłciowym, które wywalczyło złoto na Igrzyskach Olimpijskich w tej samej konkurencji. 

Ostatnim małżeństwem, które wywalczyło złoto na Igrzyskach Olimpijskich w tej samej konkurencji, byli Cyril i Dorothy Wright, którzy nie mieli sobie równych w 1920 roku w żeglarstwie.

Po 96 latach „sportowe” małżeństwo po raz kolejny sięgnęło po najcenniejszy krążek. Tym razem jednak jest ono jeszcze bardziej wyjątkowe, bo stanowią je dwie kobiety – Kate i Helen Richardson-Walsh.

Brytyjska reprezentacja kobiet w hokeju na trawie pokonała w zagrywkach karnych mistrzynie z Igrzysk w Pekinie i Londynie – Holenderki. Jedną z decydujących bramek zdobyła kapitan drużyny – Kate Richardson-Walsh.

 – To naprawdę niezwykłe. Zdobycie mistrzostwa olimpijskiego jest wyjątkowe, ale dokonanie tego, gdy obok stoi małżonka, to coś wspaniałego – powiedziała kapitan brytyjskiej reprezentacji.

Kate i Helen Richardson-Walsh w nieformalnym związku były przez wiele lat. Trzy lata temu postanowiły wziąć ślub.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: bbc

...

Zobacz również