Rewolucja TOTALNA. Trump zmienia wszystko dla zwykłych Polaków

Rewolucja TOTALNA. Trump zmienia wszystko dla zwykłych Polaków

Prezydenckie pomysły Donalda Trumpa od momentu objęcia przez niego urzędu wywołują gigantyczne kontrowersje. Kolejna reforma, którą stara się on przeforsować w swoim kraju uderzy jednak w tysiące zwykłych Polaków. Co ciekawe, ma to bezpośredni związek z atakiem terrorystycznym, przeprowadzonym kilka dni temu w Nowym Jorku.

Trump zapowiedział oficjalnie, że złoży on do Kongresu wniosek, w którym ubiegać się będzie o całkowite zamknięcie loterii wizowej. Obecnie umożliwia ona wielu osobom zdobycie tzw. zielonej karty, czyli prawa stałego pobytu w granicach Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersyjna decyzja prezydenta

Trump stwierdził bezpośrednio, że jego inicjatywa ma na celu "podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu ochrony naszych ludzi". Likwidacja loterii wizowej jest jedynie jednym z punktów długiej listy założeń reformy imigracyjnej, która powstała z udziałem Steve'a Millera, doradcy prezydenta o antyimigranckich poglądach. Jak więc wiadomo, nowe prawo uderzy bezpośrednio w tysiące Polaków, którzy ubiegają o się o prawo stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump zdaje się jednak nie przejmować tym problemem, zdecydowanie dążąc do przeforsowania reformy.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News