Prezydenckie pomysły Donalda Trumpa od momentu objęcia przez niego urzędu wywołują gigantyczne kontrowersje. Kolejna reforma, którą stara się on przeforsować w swoim kraju uderzy jednak w tysiące zwykłych Polaków. Co ciekawe, ma to bezpośredni związek z atakiem terrorystycznym, przeprowadzonym kilka dni temu w Nowym Jorku.

Trump zapowiedział oficjalnie, że złoży on do Kongresu wniosek, w którym ubiegać się będzie o całkowite zamknięcie loterii wizowej. Obecnie umożliwia ona wielu osobom zdobycie tzw. zielonej karty, czyli prawa stałego pobytu w granicach Stanów Zjednoczonych.

Kontrowersyjna decyzja prezydenta

Trump stwierdził bezpośrednio, że jego inicjatywa ma na celu „podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu ochrony naszych ludzi”. Likwidacja loterii wizowej jest jedynie jednym z punktów długiej listy założeń reformy imigracyjnej, która powstała z udziałem Steve’a Millera, doradcy prezydenta o antyimigranckich poglądach.

Jak więc wiadomo, nowe prawo uderzy bezpośrednio w tysiące Polaków, którzy ubiegają o się o prawo stałego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump zdaje się jednak nie przejmować tym problemem, zdecydowanie dążąc do przeforsowania reformy.

Kim jest ojciec Melanii Trump? Nie do wiary! 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o Pierwszej Damie USA


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również