Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość
Zuma / SplashNews.com/East News
Klaudia Bochenek - 12 Maja 2020

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Szumowski zdradził ważne szczegóły, dobra i zła wiadomość

Restauracje czekają na otwarcie swoich skromnych progów dla niecierpliwych klientów, a fryzjerzy wypatrują informacji od rządu, kiedy sami będą mogli ruszyć z biznesem. Łukasz Szumowski w rozmowie z Beatą Lubecką odpowiedział zarówno na jej pytania, jak i pytania internautów związane z tymi gałęziami usług.

Restauracje nadal pozostają zamknięte, podobnie jak fryzjerzy i kosmetyczki. Łukasz Szumowski rzucił cień nadziei dla jednej z branż.

Restauracje mogą się przygotowywać, Łukasz Szumowski obawia się jednak scenariusza z Korei

Jeśli chodzi o restauracje, Łukasz Szumowski nie ma dobrych informacji. Nie wszystkie będą mogły przyjmować gości. Minister zdrowia mówi kategoryczne nie dla obiektów, które przyjmują gości na zamkniętej sali. Jeśli lokal dysponuje lub będzie mógł dysponować ogródkiem, wtedy klienci przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności będą mogli być obsługiwani. Nie ma mowy o otwarciu barów czy też klubów.

Chłopiec zabił brata5-letni chłopiec zabił 12-letniego brata. Myślał, że trzyma zabawkęCzytaj dalej

Minister zdrowia powołał się na przykład z Seulu - tam poluzowano restrykcje dotyczące restauracji, a już niedługo później "rząd Korei musiał wykonać dwa kroki w tył", ponieważ zanotowano skokowy wzrost zachorowań. Jeśli lokal będzie mógł dysponować ogródkiem i obsługą kelnerską, istnieje duże prawdopodobieństwo, że takie restauracje będą mogły przyjmować gości już od przyszłego poniedziałku.

Kiedy fryzjerzy będą otwarci? Łukasz Szumowski podał możliwy termin

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Z kolei jeśli chodzi o fryzjerów, kosmetyczki i szeroko pojętą branżę beauty, Łukasz Szumowski wypowiadał się już bardziej pewnie. Został zapytany, czy te branże zostaną otwarte w najbliższy poniedziałek 18 maja. Przecieki niektórych mediów jednoznacznie na to wskazują. Minister zdrowia z uśmiechem na twarzy powiedział, że z dużym prawdopodobieństwem zostaną otwarte, ale wszystko zostanie jeszcze ogłoszone na oficjalnej konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Wynika więc, że kosmetyczki i fryzjerzy mogą wystartować nawet wcześniej, niż niektóre restauracje.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus
2. Kiedy kolejny etap luzowania obostrzeń? Rzecznik rządu ogłosił, co stanie się jutro

Łukasz Szumowski nie wypowiedział się też o jakichś specjalnych restrykcjach dla tych zakładów, jak przy okazji otwierania restauracji. Wiadomo, że oczywiście przy otwarciu każdego rodzaju lokali będą musiały być zachowane zasady szczególnej higieny. Łukasz Szumowski zdradził także, że na bieżąco konsultuje się z przedstawicielami restauracji czy też fryzjerów i kosmetyczek. Wcześniej otwarcie lokali nie było możliwe, ponieważ należało obserwować efekty pierwszych dwóch etapów odmrażania gospodarki - czy nie wystąpił skok zachorowań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia na czas epidemii. Dotyczą wielu polskich rodzin
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Radio ZET

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News