Trener i reprezentant Polski uderza w Dudę i Morawieckiego. PiS w furii

Trener i reprezentant Polski uderza w Dudę i Morawieckiego. PiS w furii Źródło: fot. youtube.com/Portal wPolityce

Odbywające się w Federacji Rosyjskiej mistrzostwa świata w piłce nożnej są nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również politycznym. Jan Tomaszewski, legenda polskiej reprezentacji, w ich kontekście uderzył właśnie w polskie władze. Prawo i Sprawiedliwości nie może być zadowolone.

Mundial 2018n trwa już ósmy dzień, a Polska na ten moment rozegrała tylko jedno spotkanie. Był to mecz z Senegalem, w którym nasi piłkarze przegrali 2:1 i w następnym spotkaniu z Kolumbią, co stało się już tradycją, zagrają "o wszystko". Nie zmienia to jednak faktu, że należy im się doping, a z racji trudnej sytuacji nawet wzmożony. Naszą drużynę na dobre i na złe wspomagają żywe legendy polskiej piłki, jak prezes PZPN Zbigniew Boniek, czy spełniający rolę eksperta stacji telewizyjnych i dawny trener polskich bramkarzy Jan Tomaszewski. Bohater legendarnego meczu z Anglią i strażnik polskiej bramki podczas wielu imprez międzynarodowych uderzył w tym kontekście w Prawo i Sprawiedliwość, które jego zdaniem nie przykłada się do dopingowania polskich piłkarzy. Dostało się prezydentowi i premierowi.

Jan Tomaszewski zadarł z PiS

Po zakończeniu piłkarskiej kariery zdobywca brązowego medalu na mundialu w Niemczech w 1974 roku, zajął się trenowaniem. Oprócz dwóch łódzkich drużyn Tomaszewski trenował bramkarzy kadry Polski. Emerytowany sportowiec był także posłem na Sejm VII kadencji ramienia PiS. Koneksje partyjne nie powstrzymały Tomaszewskiego przed otwartą krytyką Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, którzy nie udali się do Rosji, by kibicować Polakom na żywo. Władze zadecydowały o takiej postawie kilka miesięcy temu, gdy postanowiono w akcie solidarności z Wielką Brytanią o nieuczestniczeniu w mistrzostwach przez polskie władze i dyplomatów. Zrobiono to z racji otrucia Siergieja Skripala, byłego agenta Moskwy i jego córki na terenie UK. Dawnemu bramkarzowi nie podoba się to jednak i zaapelował do prezydenta i premiera o wyjazd na następne mecze ekipy trenera Nawałki. - Premier i prezydent powinni jechać na Mundial, a już na pewno na mecze Polaków. Apeluję o to, aby nie było bojkotu Mundialu na Rosji przez polskie władze. Oni powinni się tam znaleźć. Szanuję tą decyzję, ale to jest sprawa polityczna. Mam nadzieję, że na mecze Polaków pojadą premier i prezydent - powiedział Se.pl Tomaszewski. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Strzelanina pod polską podstawówką! Dzieci uciekały przerażone
  2. To jakaś ustawka? Wassermann zostanie prezydentem
  3. Co ukrywa Macierewicz? Szokujące doniesienia ws. katastrofy smoleńskiej
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News