Kolejny gol reprezentanta Polski w MLS! Kibice nie kryją wielkiej radości

Kolejny gol reprezentanta Polski w MLS! Kibice nie kryją wielkiej radości Źródło: YouTube - Chicago Fire

Reprezentacja Polski z pewnością skorzysta na dobrej formie naszych skrzydłowych, bowiem jest to pozycja, na której nie możemy liczyć na wielkie bogactwo. Sukces naszego zawodnika za oceanem cieszy kibiców wyjątkowo. Już niebawem może on spodziewać się kolejnego powołania do kadry.

Reprezentacja Polski nie może obecnie cieszyć się wieloma skrzydłowymi grającymi na wysokim poziomie. Na dobrym poziomie grają jedynie Damian Kądzior, Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski i doświadczony Jakub Błaszczykowski, który akurat jest kontuzjowany. Z tego powodu kadra narodowa wciąż narzeka na kłopoty personalne na tej pozycji. Trener wciąż nie potrafi znaleźć rozwiązania na nasz problem.

Być może okaże się nim świetna gra Przemysława Frankowskiego w MLS. Dziś w nocy były piłkarz Jagiellonii Białystok zdobył swoją debiutancką bramkę w lidze amerykańskiej. Dzięki temu zwrócił na siebie uwagę nie tylko polskich kibiców, ale również selekcjonera. Przez pewien czas był on przeciwny transferowi skrzydłowego za ocean, gdzie nie będzie pod tak dokładną obserwacją Jerzego Brzęczka, jednak nasz trener zapewne zmieni zdanie wobec doskonałych występów Frankowskiego.

Reprezentacja Polski skorzysta na dobrej formie Frankowskiego

Dziś w nocy Chicago Fire mierzyło się z New England Revolution. Zespół reprezentanta Polski wygrał aż 5:0, a nasz zawodnik trafił do siatki jako ostatni. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie w Stanach Zjednoczonych, wcześniej zdarzało mu się asystować przy bramkach kolegów. Zawodnik reprezentacji Polski był chwalony przez trenera, jednak nie potrafił pokonać golkiperów rywali.

Co ciekawe, nie jest to pierwsze trafienie Polaka w tym sezonie w MLS. Nieoczekiwanie niedawno do siatki dwukrotnie trafił Kacper Przybyłko, który stał się nowym bohaterem Philadelphia Union. Mało kto spodziewał się, że to właśnie były piłkarz niemieckich klubów z niższych lig jako pierwszy.

Reprezentacja Polski cierpi na brak skrzydłowych

Reprezentacja Polski w najbliższym czasie będzie występować w kolejnych starciach w meczach eliminacji Mistrzostw Europy, a dobra forma naszych skrzydłowych z pewnością będzie nieoceniona. Niewykluczone, że Jerzy Brzęczek skorzysta z dostępności Frankowskiego i powoła go na kolejne spotkania.

Następny artykuł