Nikt nie zapisał się na religię. Szkoła w Sochaczewie likwiduje lekcje

Nikt nie zapisał się na religię. Szkoła w Sochaczewie likwiduje lekcje Źródło: Flickr/Eduspaces/Przestrzenie Edukacji

Religia nie zainteresowała żadnego ucznia w jednej z sochaczewskich szkół. Placówka zdecydowała się na likwidację lekcji. Z roku na rok coraz więcej uczniów podejmuje decyzję o nieuczęszczaniu na katechezy.

W tej szkole religia już się nie odbędzie dla żadnego ucznia. Nikt nie chce uczęszczać na katechezę w Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie. Coraz więcej osób rezygnuje z brania udziału w lekcjach religii - nie tylko w Sochaczewie, ale także w całej Polsce. 

Religia zniknie ze szkół?

Jeszcze kilka lat temu uczniowie nie mieli oporów, by uczęszczać na lekcje religii. Teraz coraz więcej osób wycofuje się z chodzenia na katechezy. Powody mnożyły się przez lata, a skutki widoczne są właśnie teraz. W Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie żaden z uczniów nie zapisał się na lekcje religii. Dyrektor placówki załamuje ręce i stwierdza, że niedługo religia sama odejdzie ze szkół.

- Już nie ma sensu walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. Religia wkrótce wyprowadzi się sama - powiedział w wywiadzie dla "Polityki" dyrektor Technikum Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie Łukasz Wójcikowski. 

W szkole dyrektora Wójcikowskiego religia właśnie wycofała się sama. W tym roku szkolnym nie pojawiła się na jego biurku żadna deklaracja chęci uczestnictwa w lekcjach religii. Wśród internautów pojawia się wiele komentarzy, które popierają zlikwidowanie katechezy w szkołach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Za te pieniądze można by dać podwyżki innym nauczycielom, bez religii w szkołach, a z wyższymi pensjami pozostałych nauczycieli - napisał jeden internauta

- Niestety, nie zanosi się na to, by było lepiej. Zmierzamy raczej do opanowania przez Kościół wszystkich dziedzin życia. To już jest państwo kościelne niestety. Nawet nie chce mi się myśleć, co będzie, jeśli wygrają wybory. A niestety pewnie wygrają, bo przecież opanowali już wszystkie media i sądy - skomentował kolejny. 

- I nie zapominajmy o godzinach życia, które dzieci tracą na lekcjach religii, które mogłyby być poświęcone zamiast tego na rozwijanie ich umiejętności i zainteresowań - podsumował komentujący na portalu społecznościowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje

Coraz więcej młodych ludzi nie chce uczestniczyć w lekcjach religii z różnych powodów. Jednym z nich jest obecnie panujący kryzys wiary oraz spadek zaufania do duchownych. Dzieci również chętniej uczestniczą w zajęciach, na których mogą realizować swoje pasje. Nieobowiązkowe lekcje prowadzone w nudny sposób tym bardziej zniechęcają do udziału.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kaufland wycofuje żel do mycia. Środek wywołuje ZAKAŻENIE!
  2. W dniu ślubu teściowa szepnęła jej coś na ucho. Panna młoda prawie zemdlała. Nic dziwnego - to było straszne
  3. Przerażające informacje w Polsacie. Pojechali na pogrzeb, nie wiedzieli, że na własny
  4. Zaczyna się. W Polskę lada moment uderzy gigantyczna fala zimna
  5. Zrozpaczona Kinga Rusin przekazała informacje o śmierci bliskiej sobie osoby. "Odszedł"

źródło: Polityczek

Następny artykuł