Abp Górzyński gani rodziców. "Robicie dzieciom poważną krzywdę rezygnując z religii"

Abp Górzyński gani rodziców. "Robicie dzieciom poważną krzywdę rezygnując z religii" Źródło: youtube.com/RadioOlsztynTV

Religia to przedmiot szkolny, na który uczęszcza coraz mniej dzieci. Arcybiskup Górzyński postanowił zwrócić uwagę na ten problem i zawarł wyjaśnienie w specjalnym liście odczytywanym na niedzielnych mszach. Według niego dzieci powinny być regularnie umacniane w wierze, a do tego powinny poznawać kościelne tradycje.

Religia nie jest przedmiotem, do którego uczniowie przywiązują szczególną wagę, a rodzice coraz częściej piszą dzieciom zwolnienia z tych lekcji. Według arcybiskupa takie osoby wyrządzają pociechom poważną krzywdę.

Religia to ważny przedmiot według arcybiskupa Górzyńskiego. Rodzice robią dzieciom poważną krzywdę zwalniając je z tych lekcji

Arcybiskup Górzyński wprawił wszystkich w osłupienie swoją opinią. W liście odczytywanym w niedzielę w kościołach archidiecezji warmińskiej napisał, że rodzice, którzy nie posyłają swoich pociech na religię, wyrządzają im "poważną krzywdę" i popełniają "bardzo poważny grzech zaniedbania". W internecie pojawiły się już pierwsze słowa oburzenia.

Arcybiskup metropolita warmiński, Józef Górzyński, zwrócił uwagę na codzienne praktyki religijne. Nawiązał tym do okresu adwentu i kształcenia w dzieciach potrzeby umacniania się w wierze. Arcybiskup napisał w liście, że wierni powinni odczuwać chęć stałego uczenia się o Kościele i jego praktykach oraz przenoszeniu tej wiedzy na najmłodszych. Nie tylko rodzice, ale księża i katecheci "wypełniają misję nauczania".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo niepokojące są postawy chrześcijan, ludzi zadeklarowanych jako wierzący, którzy rezygnują z katechezy, podając argumenty w swojej ocenie przekonujące. Miejmy tego świadomość, że to bardzo poważny grzech zaniedbania i poważna krzywda, jaką rodzice wyrządzają swoim dzieciom, godząc się na brak katechezy w ich szkolnym nauczaniu. Katecheza nie jest zwyczajną nauką, bo wiedza o Bogu jest czym innym niż wiedza o świecie i nie można jej mierzyć i oceniać tylko kryteriami doczesnej przydatności - można było usłyszeć z ambony.

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]
2. Widzowie są oburzeni, ich zdaniem przekroczono granicę żenady. Ogromny hejt za zachowanie jurora w finale "The Voice of Poland"

Arcybiskup zaapelował również do wiernych, że warto by praktykowali modlitwy różańcowe i odmawiali Nowennę Gietrzwałdzką. Wyznał, że należy - i nazwał to koniecznością - modlić się nie tylko za księży, ale i ich rodziny. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tuż po wygranej "The Voice" dziennikarka TVP podstawiła mikrofon 17-latce. Niesamowite słowa
  2. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
  3. Pierogi z tym farszem to prawdziwy hit na stole. Mało kto potrafi się im oprzeć, każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis
  4. Chomik gigant istnieje i żyje na Śląsku. Niewiarygodny wygląd, zagrożonego zwierzątka
  5. Nawet 2 tys. zł wydasz na mandat. Karę powiążą z twoją pensją

Źródło: Polsat News

Następny artykuł