Ojciec nie jest zadowolony, że jego syn dostał się do liceum. Obwinia system i uważa, że "to nie jest normalne"

Ojciec nie jest zadowolony, że jego syn dostał się do liceum. Obwinia system i uważa, że "to nie jest normalne" Źródło: Fot. Flickr.com

Rekrutacja do liceum w tym roku to prawdziwy koszmar dla uczniów i rodziców. W związku z reformą edukacji, dla wielu dzieci nie starczyło miejsc w szkołach. Ojciec tego chłopaka nie jest jednak zadowolony z tego, że jego syn właśnie dostał się do liceum. Krytykuje niesprawiedliwy system.

Rekrutacja do liceum to w tym roku prawdziwy horror. W związku z kumulacją roczników wynikającą z reformy edukacji, dla wielu dzieci zabrakło miejsc w szkołach. Rodzice są zrozpaczeni, że ich pociechy, które dobrze się uczą, nie dostały się do wymarzonego liceum ze względu na błędy systemowe. Ojciec jednego z uczniów, któremu szczęśliwie udało się dostać, wypowiedział się bardzo krytycznie na temat całego procesu tegorocznej rekrutacji - on jednak nie rozumie tego, że jego pociecha otrzymała taką szansę. 

Rekrutacja do szkół utrudniona 

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych stała się tematem burzliwej dyskusji dotyczącej całego mechanizmu funkcjonowania polskiego systemu edukacji. Rodzice dzieci, które nie dostały się do żadnego liceum alarmują, że sprawa jest kuriozalna i wymaga natychmiastowej reakcji Ministerstwa Edukacji. 

Jeden z ojców ósmoklasisty wypowiedział się na temat całej sytuacji. Przyznał, że nie jest zadowolony z tego, że jego syn dostał się do liceum. Pokusił się również o ostrą diagnozę systemu rekrutacyjnego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nieudolność systemu

Ojciec napisał obszerny list dotyczący tegorocznej rekrutacji i wyników swojego syna. Wysłał go do redakcji Onetu. Czytamy w nim, że mężczyzna nie jest wcale zadowolony z tego, że jego dziecko dostało się do liceum. Uważa, że nie jest to sprawiedliwe, gdyż jego syn wcale nie jest orłem, jeżeli chodzi o naukę, a jego średnia wynosi jedynie trochę powyżej 3.0. 

Jak wiadomo, w niektórych województwach nawet osoby, które miały na zakończenie roku świadectwo z czerwonym paskiem, nie zostały przyjęte do liceum. 

- Chyba mam dziecko w czepku urodzone, bo może liceum nie jest markowe, ale syn będzie miał swój profil programistyczno-informatyczny, a przy okazji szkoła znajduje się niedaleko domu. To nie jest normalne, bo ukazuje nieudolność tego systemu przy blisko podwójnej rekrutacji - skomentował i dodał, że rządzący swoją niefortunną reformą skrzywdzili niewinne dzieci. 

Ojciec przyznał, że mimo że na tej niesprawiedliwości skorzystał jego syn, nie jest z tego zadowolony, ponieważ ma świadomość tego, że wiele dużo zdolniejszych uczniów nie dostało takiej szansy. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Kobieta piła napój przez słomkę. Następnego dnia już nie żyła. Gdy lekarze ją zobaczyli, byli PRZERAŻENI
  2. Ewa Farna poruszyła cały internet tym zdjęciem. Fanom wyszły oczy z orbit, gdy zobaczyli jak SCHUDŁA
  3. Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Dawidek. W Polskę zaraz uderzą potężne burze, 9 województw zagrożonych
  4. Cała Polska podaje dalej! Niezwykle pilny apel policji ws. Dawida Żukowskiego
  5. Ujawniono przeszłość mamy 5-letniego Dawida. Nie miała w życiu lekko
  6. Policjant ujawnił na wizji TVN kulisy poszukiwań Dawida. Gdzie jest 5-latek?

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News