Nosisz rękawiczki ochronne? Większość osób przy zdejmowaniu popełnia karygodny błąd, trzeba je ściągać w określony sposób

Nosisz rękawiczki ochronne? Większość osób przy zdejmowaniu popełnia karygodny błąd, trzeba je ściągać w określony sposób Źródło: Public Domain

Z powodu epidemii rękawiczki ochronne stały się bardzo popularne, wiele osób nosi je, aby nie zarazić się koronawirusem. Okazuje się, że można popełnić jeden, karygodny błąd podczas ich ściągania.

Rękawiczki ochronne i maseczki są dziś stałym elementem widocznym na ulicach miast w czasie epidemii. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będą one faktycznie spełniały swoją funkcję. Jeśli będziemy popełniać podstawowe błędy, ich noszenie nic nie zmieni.

Rękawiczki ochronne uchronią nas przed zarażeniem, jeśli będziemy odpowiednio ich używać

Przede wszystkim, noszenie rękawiczek na nic nam się nie zda, jeśli będziemy w nich dotykać twarzy. Często robimy to bezwiednie, chcąc podrapać się pod nosem, czy też wytrzeć łzawiące oko. Na dobrą sprawę, jeśli nie będziemy dotykać twarzy, to nie musimy nawet nosić rękawiczek, grunt to porządnie umyć je po powrocie do domu. Jeśli już jednak je nosimy, fatalny błąd możemy postąpić nawet podczas ich zdejmowania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób zdejmując jednorazowe rękawiczki, robi to machinalnie, przez przypadek dotykając gołej skóry. W takiej sytuacji na niewiele zda się ich noszenie. Dlatego należy ściągać je w taki sposób, aby nie dotknąć zewnętrzną częścią chronionego obszaru. Jest na to jedna bardzo prosta metoda.

Jak zdejmować rękawiczki jednorazowe? Prosta metoda

Mając obie rękawiczki na dłoniach, zaczynamy od chwycenia jednej z nich na wysokości nadgarstka, nie dotykając przy tym przedramienia. W trakcie ściągania "przewijamy" ją na drugą stronę, dzięki czemu cała strona, która miała styczność z brudnymi powierzchniami, zostanie wsunięta do środka.

Ściągnięta i "wywiniętą" rękawiczkę trzymamy w drugiej dłoni. Aby ściągnąć kolejną, wsuwamy palce pod gumkę, lekko podważamy i zaczynamy, zwijać idąc w dół, wzdłuż dłoni. Następnie obie rękawiczki możemy bezpiecznie wyrzucić do kosza.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna śmierć z powodu koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje
2. Biedronka wprowadza żele antybakteryjne. Znamy ich cenę, jest ogromnym zaskoczeniem

Po wszystkim musimy oczywiście porządnie umyć ręce, wodą z mydłem. W ten sposób mamy niemal pewność, że na naszych dłoniach nie pozostały niebezpieczne wirusy i bakterie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Adam Małysz przekazał informacje o stanie zdrowia skoczków. "Sytuacja jest poważna"
  3. 5-letni chłopiec przez wiele godzin siedział przy zwłokach matki. Prawda okazała się wyjątkowo smutna
  4. Namierzyli superroznosiciela koronawirusa. Naraził na niebezpieczeństwo wiele osób
  5. Chleb bez drożdży smakuje lepiej niż zwykły. Wystarczą tylko 4 składniki
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: Youtube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News