Recepty dla seniorów
Pixabay.com sabinevanerp
Irmina Jach - 12 Listopada 2020

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat dla seniorów. Chodzi o realizowanie recept

Recepty uzyskane przez lekarza uprawniają do zakupu niezbędnych medykamentów. Dla wielu seniorów leczenie chorób przewlekłych jest kwestią kluczową. Niestety, wychodzenie do apteki może wpływać na ich bezpieczeństwo. Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat.

Recepty dla seniorów mogą być realizowane przez członków rodziny. Ministerstwo Zdrowia przypomina o konieczności pozostawania w domach. Liczba dziennych zakażeń koronawirusem wciąż jest zatrważająco wysoka.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Recepty dla seniorów mogą być realizowane przez członków rodziny

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do seniorów z prośbą, by zrezygnowali z samodzielnego załatwiania sprawunków. W dobie tak dużego zagrożenia epidemiologicznego, emeryci nie powinni wychodzić nawet w celu udania się do apteki po niezbędne medykamenty. Są sposoby, by zrealizować zakupy bezpieczniej.

Resort przypomniał, że obecnie niemal wszyscy lekarze, w tym specjaliści, oferują możliwość konsultacji telefonicznej. Jeżeli celem wizyty u medyka jest uzyskanie recepty, warto zdecydować się właśnie na wizytę w formie bezkontaktowej. Dzięki temu można uniknąć tłumów - a co za tym idzie zwiększonej możliwości transmisji wirusa - w przychodni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Konsultacja online pozwoli lekarzowi na przepisanie stosownych leków. W takiej sytuacji pacjent otrzyma e-receptę, którą można zrealizować we wszystkich punktach aptecznych. Specjalny kod sms zostanie wysłany w formie SMS lub wiadomości e-mail. E-recepta jest także dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta.

Co ważne, numer telefonu podany lekarzowi nie musi należeć do samego seniora. Kod może uzyskać także współmałżonek, dziecko lub inny członek rodziny, który zajmie się zakupem leków. Można również upoważnić bliskich do wykupowania e-recept za pomocą Internetowego Konta Pacjenta.

By to zrobić, należy zalogować się do konta ,na górze z prawej strony wybrać opcję  "Uprawnienia", później kliknąć w opcję "Moi pełnomocnicy", a następnie na "Dodaj pełnomocnika", po czym uzupełnić dane wymagane przez system i zatwierdzić. Upoważnienie można cofnąć w dowolnym momencie.

- Jeśli chcesz, żeby to nie Tobie, ale bliskiej osobie system przesyłał (SMS-em lub e-mailem) e-receptę, zaznacz odpowiednie opcje w ustawieniach konta. Kliknij na "Edytuj swoje dane". Podaj numer telefonu lub/i adres mailowy bliskiej osoby. Zatwierdź - dodano na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia.

Dzięki skorzystania z możliwości odebrania leków z apteki przez inną osobę, seniorzy nie muszą narażać się na bezpośredni kontakt z wirusami. Takie postępowanie znacznie zmniejsza ryzyko złapania infekcji, a co za tym idzie - uniknięcia groźnych komplikacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół solidaryzuje się z kard. Dziwiszem i dziękuje za służbę przy boku papieża. Porażający komunikat episkopatu

2. Ministerstwo Zdrowia alarmuje Polki i Polaków. Bezwzględnie nie możemy robić jednej rzeczy, pilnie ostrzegają wszystkich

3. Pod osłoną nocy pojawiło się oświadczenie Dziwisza. Tysiące osób patrzy z niedowierzaniem

Ministerstwo Zdrowia zaznacza jednak, że wykupowanie recepty to nie wszystko - emeryci powinni znacząco ograniczyć również kontakty towarzyskie. Specjaliści proponują korzystanie z możliwości zakupów online. Osoby potrzebujące powinny zgłosić się z prośbą o pomoc do Urzędu Wojewódzkiego lub Ośrodka Pomocy Społecznej.

Przypomniano również, jak ważna jest kwestia zachowania dystansu społecznego, unikania bezpośredniego kontaktu fizycznego z innymi, częstego mycia i dezynfekcji rąk oraz zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Jeśli samodzielne pójście na zakupy jest konieczne, należy zrobić to podczas godzin dla seniora.

Recepty dla seniorów

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagrano, jak kobieta wrzuca szczeniaka do jeziora. Jej tłumaczenie sprawia, że ręce opadają
  2. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Pierwsze doniesienia o problemach z Playstation 5. Czy najnowsza konsola Sony będzie wadliwa?
  7. 75-latek ma żonę o 39 lat młodszą. Właśnie ogłosili światu podwójnie radosną nowinę

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pacjent.gov/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News