Ręce, wsparcie
unsplash/Joe Yates
Weronika Wasiak - 22 Stycznia 2020

Czasem wystarczy wziąć kogoś za rękę i powiedzieć: "Wszystko będzie dobrze"

Złap kogoś za ręce i powiedz: "Wszystko będzie dobrze". Z pozoru może wydawać się to tak niewiele, jednak wiedz, że te trzy zwyczajne słowa, ułożone w takiej właśnie kolejności, mogą wszystko zmienić.

Ręce ponoć są w stanie dużo powiedzieć o drugim człowieku. Jeżeli krzyżujesz je w czasie rozmowy to znak, że starasz się odizolować lub nie jesteś do końca szczery. Jeżeli energicznie nimi wymachujesz to znak, że jesteś zdenerwowany. Istnieje również taki gest, który pokazuje, jak wiele znaczy dla Ciebie druga osoba.

Chwyć kogoś za ręce i wypowiedz trzy magiczne słowa

Być może wydaje Ci się, że zdanie "Wszystko będzie dobrze" jest oklepane, a zbyt często powtarzane straciło na wartości. Nic bardziej mylnego, wypowiedzenie go zajmie ci sekundę, a możesz być pewny, że w kłopotliwej sytuacji może być największym wsparciem dla bliskiej Ci osoby. Nie bój się bliskości z drugim człowiekiem. Chwila poważnej rozmowy, czy chociażby tak banalny gest jak złapanie za rękę, dla Ciebie może być tak błahe, ale dla kogoś może oznaczać naprawdę wiele.

córka czekała w szpitaluUrodziła córkę, a jej partner zniknął na dwa dni. Nie mieści się w głowie, co wtedy robìłCzytaj dalej

Wielu wciąż ma pewien opór przed szczerością, okazywaniem uczuć i empatii, a zamykając się w szklanej kuli tylko odsuwa od siebie wszystkich, nie dając sobie szansy na poznanie kogoś wartościowego. Pamiętaj zatem, że krótkie "Wszystko będzie dobrze" zakłopotanej osobie może naprawdę pomóc uporać się z problemem, a Tobie przekroczyć własne granice i otworzyć się na innych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News