Polacy masowo dostają SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzono nowe obostrzenia

Polacy masowo dostają SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzono nowe obostrzenia Źródło: Unsplash Priscilla Du Preez

Do wielu Polaków dotarły dziś wiadomości SMS z alertem RCB. Niektórzy mogą nim być przejęci. Dotyczy kolejnych obostrzeń wprowadzanych przez rząd w związku z panującą pandemią.

Alert RCB nigdy nie zapowiada niczego dobrego. O ile przywykliśmy do otrzymywania wiadomości SMS dotyczących niebezpieczeństwa meteorologicznego, to tym razem są one związane bezpośrednio z panującą aktualnie pandemią.

Czego możemy spodziewać się w najnowszym alercie RCB?

SMS z ostrzeżeniem obiegł już właściwie cała Polskę. RCB przekazuje w nim niepokojące informacje dotyczące kolejnych obostrzeń, które zostały podjęte w związku z panującą pandemią. Nie da się ukryć, że wielu z nas odczuło już na własnej skórze zmiany spowodowane rozwojem choroby, którą wywołuje koronawirus.

W zeszłym tygodniu Polaków przybiła wieść o ograniczeniu wyjść z domu do minimum. Okazuje się jednak, że ten krok jest niewystarczający. RCB w wiadomościach do Polaków wskazało adres witryny, gdzie wyjaśniono, czego dotyczą nowe rygorystyczne zasady. Warto je znać, ponieważ od nich może zależeć nasze zdrowie lub życie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

SMS jest zapowiedzią nowych obostrzeń

Zgodnie z treścią alertu RCB od 1 kwietnia możemy spodziewać się podjęcia przez rząd kolejnych kroków mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się pandemii. Przekazane informacje warto potraktować poważnie, ponieważ ich nieprzestrzeganie może wiązać się z konsekwencjami. Jakie zasady wchodzą w życie?

Adres internetowy wskazany w wiadomości SMS przekierowuje na stronę rządową. Dowiadujemy się z niej, że od dnia jutrzejszego zostaną wprowadzone spore zmiany. Dotyczą zakazu wychodzenia z domu osób nieletnich bez nadzoru dorosłych.  Wprowadzono również ograniczenia dotyczące zakupów. Zgodnie z przekazem RCB od jutra w sklepach może przebywać liczba osób będąca trzykrotną wielokrotnością liczby kas. Od 10:00 do 12:00 zakupy będą mogły robić wyłącznie osoby po 65 roku życia. Jednak nie jest to koniec obostrzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"
2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Zamknięte zostaną bulwary, parki, plaże, promenady i skwery. Salony tatuażu, kosmetyczne i fryzjerskie nie mogą świadczyć swoich usług przez najbliższe dwa tygodnie. Hotele i miejsca noclegowe w znacznym stopniu będą musiały zawiesić swoją działalność. Wytyczne powinny wkrótce dotrzeć do większości Polaków. Nierespektowanie ich może wiązać się z grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń można znaleźć TUTAJ

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uciekł ze szpitala, bo nie chciał poddać się badaniom kontrolnym. Policjanci ruszyli za nim w pościg w kombinezonach ochronnych
  2. Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świata
  3. Lekarze radzą, jak przygotować się na chorobę. Proponują budowę prostego urządzenia
  4. Polacy masowo dostają SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wprowadzono nowe obostrzenia
  5. Na Wielkanoc kolejne zakazy? Minister Szumowski zabrał głos, dla wielu święta mogą być smutne
  6. Szef kuchni księżnej Diany zdradził całą prawdę. Przecieramy oczy

Źródło: RCB

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News