RCB niespodziewanie wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków. Nie chodzi o burze

RCB niespodziewanie wystosowało pilny apel do wszystkich Polaków. Nie chodzi o burze Źródło: Pexels/Borja Lopez

RCB wystosowało bardzo pilny apel dotyczący wszystkich Polaków. Niespodziewane ostrzeżenie jest wynikiem ogromnej tragedii, jaka miała miejsce w sobotę. To ważne, by przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i nie wystawiać swojego zdrowia oraz życia na ryzyko, którego można uniknąć.

RCB pilnie apeluje do Polaków - w sobotę miała miejsce ogromna tragedia w kraju. To bardzo ważne, byśmy pamiętali o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w takich sytuacjach. Nie wystawiajmy własnego życia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia oraz życia. 

RCB pilnie apeluje do wszystkich Polaków

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że w sobotę w całej Polsce zginęło sześć osób z powodu utonięcia. Rząd przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa nad wodą. Nieodpowiedzialne zachowanie może zakończyć się dla nas tragicznie. Jeśli decydujemy się na wypoczynek nad wodą, dbajmy o siebie i innych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało swój apel w serwisie Twitter. Pojawiła się informacja o wczorajszej tragicznej śmierci sześciu osób w wyniku utonięcia. Przypomniano również o tym, jakie podstawowe zasady należy zachować podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, by dbać o swoje bezpieczeństwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jak wypoczywać nad wodą, nie narażając jednocześnie siebie i innych na niebezpieczeństwo? RCB przypomina, że jeśli idziemy pływać, róbmy to jedynie w miejscach dozwolonych. Nigdy nie pływaj w nieznanych miejscach, zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma ratownika. Podczas korzystania z kajaków lub rowerów wodnych, należy pamiętać o założeniu kapoku.

Bardzo ważną zasadą jest, by nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub po środkach odurzających. Pływanie w takim stanie bardzo często kończy się tragicznie. Nie należy również wypływać na materacu daleko od brzegu.

Dzisiaj grzeje: 1. Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przekazała ważne informacje. Nie mieści się w głowie, co się dzieje przed lokalami wyborczymi

2. Niedobór żelaza w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Jakie są jego objawy?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca również, by nie wchodzić do wody bezpośrednio po zjedzeniu posiłku, ani w momencie, kiedy jesteśmy bardzo rozgrzani. Przede wszystkim należy również stosować się do poleceń ratownika. Zachowanie wszystkich wymienionych zasad pozwoli nam na spokojny oraz bezpieczny wypoczynek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler wyjawiła, jaki błąd popełniają Polacy w gotowaniu zup. Chodzi o uwielbiany produkt
  2. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  3. Pamiętacie smak bloku czekoladowego z PRL-u? Oryginalny przepis sprawia, że rozpływa się w ustach, rozkosz dla podniebienia
  4. Polacy w żałobie, rodziny zrozpaczone. Ambasador RP przekazał tragiczne informacje, niestety nie mieli żadnych szans
  5. Kobieta w sklepie nie chciała kupić synkowi cukierków, dostał histerii. Wtedy podeszła do niego staruszka i powiedziała rzecz, która zdruzgotała mamę
  6. GIS zamknął uwielbiane przez Polaków miejsce. Okazuje się, że może ich zamknąć jeszcze więcej, wszystko przez jedną rzecz

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News