Nie żyje już 19 Polaków, naglące ostrzeżenie RCB. Stanowi śmiertelne zagrożenie, nie czuć go ani nie widać

Nie żyje już 19 Polaków, naglące ostrzeżenie RCB. Stanowi śmiertelne zagrożenie, nie czuć go ani nie widać Źródło: youtube/KlodzkoNeedsBatman

RCB, czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wydało kolejny komunikat do Polaków. Ostrzeżono przed śmiertelnym zagrożeniem, w wyniku którego zmarło już 19 Polaków.

RCB poinformowało w poniedziałek o kolejnej ofierze "cichego zabójcy". Nie wiadomo kto i w jakiej części kraju był ofiarą, ale wiadomo, że to już dziewiętnasta odnotowana w tym kwartale śmierć z tego powodu. W związku z tym zdecydowano się na wydanie ostrzeżenia.

Kolejne ofiary bezwonnego i niewidzialnego zagrożenia

Chodzi o tlenek węgla, znany powszechnie jako czad. Strażacy nazywają go "cichym zabójcą" ze względu na fakt, że jest bezwonny i bezbarwny, przez co dla człowieka bez odpowiedniego sprzętu jest praktycznie niemożliwy do rozpoznania. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że w ich domu doszło do wycieku tlenku węgla. Czasami jest już za późno. Typowe objawy zatrucia czadem to zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, ból głowy, poczucie osłabienia, zwolniony oddech, drgawki, wymioty czy zaburzone tętno.

Jedynie od 1 października Straż Pożarna musiała interweniować 1300 razy w sprawie zatrucia czadem. Odnotowano ponad 630 osób zatrutych oraz 19 ofiar śmiertelnych. Aby zapobiec kolejnym tego typu sytuacjom, Rządowe Centrum Bezpieczeństwo wydało w mediach społecznościowych specjalny komunikat.

RCB wydało ostrzeżenie przed "cichym zabójcą"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Czad - choć nie można go wyczuć ani zobaczyć, stanowi śmiertelne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Wczoraj w Polsce, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, zmarły kolejne dwie osoby. Dlatego pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa! - napisano na Twitterze RCB.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Zmarła na raka płuc w wieku 67 lat
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

Wśród zasad bezpieczeństwa możemy przeczytać o sprawdzaniu szczelności rur od komina, niezaślepianiu kratek wentylacyjnych, wietrzeniu pomieszczeń, w których znajdują się kuchenki gazowe, sprawdzeniu wentylacji pomieszczeń o raz zamontowaniu czujnika czadu, który zaalarmuje nas w razie pojawienia się powietrzu tlenku węgla.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie
  4. Wodecki tuż przed śmiercią miał podjąć życiową decyzję. Nie zdążył, wyszło po latach
  5. Agata Duda nagrała życzenia dla Polaków. Jej stylizacja zwala z nóg

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News