Alert z ostatniej chwili. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna

Alert z ostatniej chwili. Zagrożenie zdrowia i życia, sytuacja jest poważna Źródło: Pikio.pl

RCB wydało pilny alert, wielu Polaków znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Zagrożone jest zarówno ich zdrowie, jak nawet życie. Nikt nie może pominąć tak ważnej informacji. O zagrożeniu poinformowano na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Pilny Alert RCB pojawił się na Twitterze. Ważna informacja dla mieszkańców jednego z regionów w kraju. Polacy są pilnie ostrzeganiu, zagrożone jest zarówno zdrowie, jak i życie mieszkańców. Należy bardzo uważa i pod żadnym pozorem nie robić przede wszystkim jednej rzeczy.

Pilny Alert RCB - wielu Polaków w niebezpieczeństwie

Na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa pojawił się bardzo ważny alert. Ostrzeżenie dotyczy Wodociągów Publicznych w Wieliczce, a dokładniej ich skażenia bakterią z grupy Coli. Pod żadnym pozorem nie wolno spożywać, ani stosować wody do jedzenia, mycia czy przygotowywania potraw oraz mycia warzyw i owoców. Nie stosowanie się do poleceń, grozi zagrożeniem naszego zdrowia, a nawet życia.

- Uwaga Alert RCB w powiecie wielickim w województwie małopolskim. W Wodociągu Publicznym Wieliczka skażenie wody bakterią grupy Coli. Wody w części powiatu NIE WOLNO spożywać ani używać do mycia - napisano w oficjalnym komunikacie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ostrzeżenie dotyczące skażenia wód obowiązuje: miasto Wieliczka (z wyłączeniem os. Krzyszkowice), Czarnochowice, Śledziejowice, Strumiany, Zabawę, Sułkowo, Kokotowo (bez Kolonii Kokotowskiej) i Lednicę Górną.

- Zakazuje się korzystania z wody pochodzącej z instalacji wodnej Wodociągu Publicznego Wieliczka do spożywania przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców - komunikował wcześniej sanepid w Wieliczce. Według informacji przekazanych przez burmistrza miasta i gminy Wieliczka, zakażenie zostało stwierdzone w czwartek 23 lipca. 

To bardzo ważne, by nie spożywać wody z wodociągu w wymienionych regionach. Jedynym przypadkiem, kiedy możemy ją wykorzystać, są wyłącznie cele sanitarne, na przykład spłukanie wody w toalecie lub mycie podłóg.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły zwrot akcji, od jutra znika zakaz. Ministerstwo Zdrowia właśnie potwierdziło
2. Widzowie TVN nie będą mogli się dzisiaj oderwać od telewizorów. Prawdziwy megahit, miliony będą oglądać
3. Wczesne objawy raka jelita grubego. Im szybciej je dostrzeżemy, tym większe szanse na wyleczenie 

Wszyscy mieszkańcy regionów, w których doszło do zakażenia, nie zostaną pozostawieni sami sobie. Wszędzie zostanie dowieziona woda specjalnymi beczkowozami. Obecnie trwają prace, które mają na celu jak najszybsze oczyszczenie instalacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  3. Kisisz ogórki? Pamiętaj o 4 kluczowych zasadach, ich nieprzestrzeganie grozi kulinarną katastrofą
  4. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne
  5. Szykuje się ogromna pomoc dla nawet 650 tys. rodzin. Wiele z nich czekało całe życie na podobne wsparcie
  6. Katarzyna Dowbor jest załamana. Media właśnie podały wstrząsającą wiadomość
  7. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać

Źródło: Twitter, RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News