Żółta strefa objęła już prawie całą Polskę. Pilny komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Żółta strefa objęła już prawie całą Polskę. Pilny komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Źródło: Pikio.pl

RCB wydało pilny komunikat dla Polaków. Niestety sytuacja w kraju wygląda poważnie. Żółtą strefą alertów została objęta niemal cała Polska. W niektórych regionach zrobi się naprawdę niebezpiecznie. Należy jak najlepiej przygotować się na nadchodzącą sytuację, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

RCB opublikowało bardzo ważny apel do Polaków. Najnowsze wieści nie zapowiadają się korzystnie. Sytuacja w kraju zrobi się naprawdę poważna. Żółta strefa alertów meteorologicznych objęto niemal cały kraj. Gdzie możemy spodziewać się nagłego załamania pogody?

RCB wydało pilny komunikat dla wielu Polaków. W wielu miejscach zrobi się niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla 13 województw. Dziś zagrzmi w większej części kraju. Niestety najbliższe dni również zapowiadają się upalnie i burzowo. We wtorek także możemy spodziewać się silnych zjawisk atmosferycznych, które stworzą zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Najnowsze ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą województw: Podlaskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, śląskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego. W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało bardzo pilny apel do Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

RCB opublikowało w mediach społecznościowych pilny komunikat w związku z zapowiadającymi się warunkami burzowymi w większej części kraju. To bardzo ważne, by podczas tego typu pogody zachować się odpowiednio oraz dostosować swoje plany do warunków. Niestety wiele osób o tym nie pamięta, dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało o dwóch najważniejszych zasadach.

RCB przypomina wszystkim Polakom, by podczas burz unikać otwartych przestrzeni, gdyż stwarza to duże niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i życia. Drugą bardzo ważną, wręcz kluczową zasadą jest nie chowanie się pod drzewami. Wichury mogą spowodować złamanie się gałęzi lub przewrócenie całego drzewa, a w konsekwencji stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla osoby, która pod takim drzewem się znajdzie. Dodatkowo do ostrzeżeń dołączono mapkę, na której zostały oznaczone regiony, w których sytuacja będzie niebezpieczna.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

We wtorek 11 sierpnia nadal czekają nas upalne oraz burzowe warunki pogodowe. Najwyższe temperatury wskażą termometry w Warszawie - tutaj wskażą nawet 30 stopni C. Nieco chłodniej, choć z niewielką różnicą będzie na południu i w województwie łódzkim - 29 stopni C. Największe wytchnienie od upałów będą mieli mieszkańcy Gdańska i Olsztyna - tam termometry pokażą 25 stopni Celsjusza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Twitter, Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News