Ratownik medyczny, który zasugerował, że powodem, dla którego jego kraj nawiedzają pożary są małżeństwa homoseksualne – został zawieszony.

RPA od pewnego czasu mierzy się z problemem pożarów, które zbierają ogromne żniwo. Poza stratami środowiskowymi, kataklizmy pochłaniają śmiertelne ofiary – w ostatnich pożarach zginęło 6 osób, w tym trzyletnie dziecko i strażak.

Jeden z ratowników medycznych, pracujących w czasie pożarów, wywołał burzę w internecie po tym, jak określił kataklizmy mianem kary boskiej. Miała ona spaść na RPA po tym, jak w kraju zawarto 12 małżeństw jednopłciowych.

Pisali o tym we wszystkich gazetach. To sprowokowało Boga. Teraz nie wolno im skarżyć się na pożary. Bóg nie pozwoli z siebie drwić – napisał na Facebooku ratownik korzystający z pseudonimu „Bossie” Boshoff.

12 ślubów odbyło się w ramach Holenderskiego Kościoła Reformowanego. Boshoff czeka na postępowanie dyscyplinarne. Został już zawieszony przez swojego pracodawcę. Po nagłośnieniu sprawy skasował swoje konto na Facebooku.

 

Zobacz również