W jednym z tramwajów w Manchesterze grupa pijanych nastolatków zaatakowała mieszkającego w Wielkiej Brytanii Amerykanina. Agresorzy grozili mężczyźnie i rozkazywali mu powrót „do Afryki”. Już następnego dnia grupka nastolatków trafiła w ręce policji.

Zaczęło się od gróźb. Agresorzy zagrozili, że zabiją Amerykanina. Jak stwierdził jeden z nich „może zabić każdego”. W odpowiedzi na groźby i zaczepki pijanych nastolatków, zaatakowany mężczyzna kilkakrotnie zapytał się nastolatków o ich wiek. Rozgniewało to jednak napastników, którzy stwierdzili, że „osoba nie z Anglii nie może mówić do Anglika”. Niedługo później rozkazali mężczyźnie wysiadać z tramwaju.

„Wysiadaj z tramwaju! Koleś, zabiję cię. Mogę zabić kogokolwiek” – zaczął krzyczeć młody Anglik. 

Ile masz lat?” – zapytał go Amerykanin.

Nie pieprz. Nie możesz do mnie mówić, nie jesteś z Anglii, pieprzony imigrancie. Jesteś brudnym imigrantem. Wracaj do Afryki. Słuchaj, idioto. Nie odzywaj się do mnie.” – odpowiedział młody mężczyzna.

Zachowujesz się prostacko. Nie jesteś zbyt inteligentny, zdajesz sobie z tego sprawę?” – odpowiedział zaatakowany mężczyzna.

Rasistowski atak na właściciela polskiego sklepu w UK. „Won do swojego kraju!”

Amerykanin nie ustąpił jednak i nie wysiadł z tramwaju, co uczynili niedługo młodzi agresorzy. Nie wystarczyło to nastolatkom, którzy wychodząc oblali mężczyznę piwem. Wtedy zachowanie napastników skomentowała jedna z pasażerek. Innej natomiast udało się nagrać całe zajście telefonem komórkowym.

Tu są dzieci. Nie ma potrzeby tak robić. Absolutnie nie ma potrzeby”, „Jesteście zakałą! Prawdziwą zakałą!” – podsumowali zachowanie agresorów pasażerowie.

Dzięki nagraniu pasażerki policja już kolejnego dnia pochwyciła trzy odpowiedzialne za napaść osoby. Agresorzy są w wieku od 16 do 20 lat. Komendant policji w Manchesterze zapowiedział, że za ich zachowanie zostaną surowo potraktowani przez odpowiednie organy.

https://www.youtube.com/watch?v=L2UFPLY_ucY

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: gazeta.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również