Raport: Wzrasta liczba incydentów o charakterze antysemickim
fot. nautilus.org.pl
Wiadomości Pikio - 16 Kwietnia 2015

Raport: Wzrasta liczba incydentów o charakterze antysemickim

Izraelscy naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie ostrzegają o wzroście incydentów o charakterze antysemickim na całym świecie.

Z opublikowanego przez naukowców raportu wynika, że w ubiegłym roku odnotowano na całym świecie 766 poważnych incydentów o podłożu antysemickim podczas gdy rok wcześniej było 544 takich zdarzeń. Najczęściej do antysemickich incydentów dochodziło w ubiegłym roku we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych - kolejno 164, 141 i 80 przypadków takich incydentów jak napaści z bronią w ręku, ataki na synagogi, szkoły i cmentarze. Jak podkreślają autorzy raportu - rok 2014 był najgorszym rokiem pod względem antysemickich incydentów od 2009 roku. Za główne przyczyny wzrostu antysemityzmu w Europie izraelscy naukowcy wskazują budzący wiele kontrowersji i nieporozumień konflikt Izraela z Palestyną a także zwiększający się wpływ propagandy Państwa Islamskiego na społeczność muzułmanów zamieszkujących zachodnie kraje Europy.

bh, źródło: rp.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News