Episkopat reaguje na raport o pedofilii. Kuriozalne i absurdalne tłumaczenie

Episkopat reaguje na raport o pedofilii. Kuriozalne i absurdalne tłumaczenie Źródło: Fot. Facebook/Konferencja Episkopatu Polski

Raport o pedofilii w polskim Kościele katolickim wywołał ogromne emocje zarówno w polskiej polityce, jak i wśród obywateli. Przekazanie go papieżowi Franciszkowi wiązało się w wielkimi nadziejami na wprowadzenie realnych zmian w polskim duchowieństwie. Teraz jednak ukazało się kuriozalne i absurdalne tłumaczenie biskupów, w które wielu osobom ciężko jest uwierzyć.

Raport o pedofilii w kościele przekazany papieżowi Franciszkowi wzbudza ogromne emocje w naszym kraju. Zgodnie z doniesieniami mediów, znalazły się w nim nazwiska duchownych, działających na terenie naszego kraju, którzy mieli bezpośrednio uczestniczyć w procederze tuszowania pedofilii.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, reprezentująca partię Teraz, Agata Diduszko-Zyglewska oraz prezes fundacji Nie Lękajcie Się - Marek Lisiński, spotkali się z głową Kościoła katolickiego w Watykanie i przekazali raport o pedofilii w Polsce, z którym - zgodnie z obietnicą - zapoznać się miał papież Franciszek. Teraz Episkopat wystosował kuriozalne i absurdalne tłumaczenie, które z pewnością oburzy wiele osób. Z pewnością nie na takie stwierdzenie liczyli ludzie próbujący nagłośnić całą sprawę na arenie międzynarodowej.

Episkopat skandalicznie komentuje polski raport o pedofilii w Kościele

Przekazany przez polską posłankę raport zawierał szereg nazwisk duchownych, którzy mieli tuszować akty pedofilskie. Spodziewano się, że przyniesie to realne zmiany w strukturach naszego Kościoła. Odpowiedź Episkopatu oraz tłumaczenie biskupów jest jednak kuriozalne i zawiodło wielu obywateli. 

- Zgodnie z prawem kościelnym i cywilnym istnieje zasada domniemanej niewinności osoby, dopóki nie udowodni się czegoś przeciwnego - pisze rzecznik KEP, ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

Takie słowa padają od dawna i nic konkretnego do tej pory z nich nie wynikło, dlatego wielu Polaków jest rozczarowanych. Oburzenie wzmaga dodatkowo dalsza wypowiedź rzecznika, w której podkreślił, że "zgodnie z prawem kościelnym i cywilnym istnieje zasada domniemanej niewinności osoby, dopóki nie udowodni się czegoś przeciwnego".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Episkopat wiernie powtarza słowa papieża Franciszka

Polacy liczyli na przełom w sprawie i spodziewali się, że raport o pedofilii złożony na ręce papieża Franciszka szybko przyniesie realne zmiany. Niestety Episkopat kolejny raz absurdalnie powtarza słowa głowy Kościoła.

- Każdy wierny może przedstawić swoją sprawę Ojcu Świętemu. Natomiast Stolica Apostolska ma możliwości ocenienia i zweryfikowania zgłaszanych spraw - głosił rzecznik. 

Dalej gorąco zapewnił o tym samym, co papież Franciszek powtarza od dawna. 

- Należy jednocześnie przypomnieć, że Kościół stanowczo i zdecydowanie potępia wszelkie wykorzystywanie seksualne małoletnich w Kościele i w całym społeczeństwie - dodał. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ma idealne wymiary! Miliony kobiet chciałyby tak wyglądać
  2. Co studiował Marcin Prokop? Niesamowite, że po takich studiach pracuje w TVN!
  3. Oliwia Bieniuk o mamie. Rozrywające słowa córki Przybylskiej
  4. Koledzy dręczą go przez jego imię. Boi się chodzić do szkoły
  5. Tragiczny wypadek gwiazdy Polsatu! Zniszczył jej karierę

Źródło: NaTemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News