Jak wynika z raportu opublikowanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji najbardziej stronniczymi stacjami telewizyjnymi w Polsce są Trwam i Republika. Z kolei TVP i Polsat News wyróżniają się największą obiektywnością.

Badania, na których opiera się raport KRRiT, zostały przeprowadzone przez  Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego i skupiły się na głównych wydaniach wiadomości polskich stacji telewizyjnych. Badacze wzięli przede wszystkim pod uwagę tematykę podawanych informacji, strukturę organizacyjną materiałów, a także narrację prowadzoną przez dziennikarzy.

Jak głosi raport Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji najbardziej stronniczymi stacjami telewizyjnymi okazały się TV Trwam oraz TV Republika, które wyraźnie prezentowały poparcie dla jednej z opcji politycznych w wypowiedziach prowadzących i reporterów, doborze materiałów i strukturze tematów oraz w wyborze zdjęć i kadrów.

Z kolei najbardziej obiektywnymi mediami są Polsat News i pierwszy program Telewizji Publicznej. Według raportu KRRiT obydwie stacje wyróżniały się na tle innych merytorycznością, szczegółowością omawianych tematów oraz najmniejszą stronniczością.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: krrit.gov.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.