Katolicy nigdy nie wybaczą tego Cezaremu Żakowi! Wywołał furię

Katolicy nigdy nie wybaczą tego Cezaremu Żakowi! Wywołał furię

"Ranczo" - serial TVP zdobył natychmiast po emisji pierwszego odcinka ogromną popularność. Wszystko za sprawą barwnych postaci i nietuzinkowych sytuacji, które w karykaturalny sposób pokazywały polską rzeczywistość. Cezary Żak, grający rolę dwóch głównych postaci - wójta i proboszcza, udostępnił zdjęcie z apelem. Katolicy wciąż pamiętają oburzający wpis.

"Ranczo" zapewniło mu rzeszę wiernych fanów. Odgrywając role i wójta, i proboszcza parafii w Wilkowyjach w osobliwy sposób przedstawił absurdy życia w Polsce. Jakiś czas temu aktor udostępnił zdjęcie, na którym był ubrany w strój biskupa i wzywał do zabrania głosu w sprawie protestu niepełnosprawnych. W żartobliwy sposób mówił o poważnej sytuacji, oczekując rozpoczęcia dyskusji na ten temat.

Cezary Żak w stroju biskupa z serialu "Ranczo" mówił o problemie osób niepełnosprawnych. Fani wciąż nie mogą mu tego zapomnieć

- Jako samozwańczy Pierwszy Biskup RP wzywam Episkopat Polski do zajęcia stanowiska w sprawie protestu rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci w Sejmie. Milczenia wam Bóg nie wybaczy - napisał pod zdjęciem na swoim profilu na Facebooku. Żak odniósł się do protestu osób niepełnosprawnych i rodziców, którzy prosili o podniesienie rent oraz świadczeń, które mogłyby zapewnić im godne życie. Niestety ich obecność w Sejmie spotkała się z ignorancją rządu. Fani natychmiast zaczęli komentować apel aktora. Katolicy byli wyraźnie poruszeni jego odważną tezą. Okazuje się, że będąc w przebraniu biskupa, w ich ocenie, nie powinien mówić w taki sposób do władz Kościoła. - Jest pan żałosnym hipokrytą - pojawiło się w komentarzu. - Cezary Żak - najgorzej jak ideologia (np. antyklerykalizm) zastępuje myślenie - napisał fan pod zdjęciem. -  A kim jest Cezary Żak? Miernota na każdym poziomie. Tak samo mierny lud przyklaskuje tym wypocinom - pojawia się dalej. - No a jak się miesza przy aborcji to wielkie oburzenie - czytamy poniżej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Kardynał Nycz dzień wcześniej powiedział, że Kościół nie jest stroną w tym sporze. Arcybiskup Hoser stanął po stronie niepełnosprawnych. Różne punkty widzenia i deklaracje miały rozjuszyć zarówno protestujących, jak i sympatyków aktora. Cezary Żak często angażuje się w sprawy polityczne i społeczne. To sprawia, że przybywa mu zarówno rzesza sympatyków, jak i przeciwników. Ranczo FB/ Cezary ŻakNajlepsze newsy dnia:

  1. Widzowie Voice of Poland wściekli! TVP ich oszukało
  2. TVP Info chciała to zatuszować! Niewygodny wyciek pogrąża PiS
  3. Przygnębiające! Trauma wpędziła gwiazdę TVN i TVP w straszliwe kompleksy
  4. Polak uratował wyjątkowego zwierzaka i z nim zamieszkał. Historia obiegła już świat
  5. Znaki zodiaku polskich gwiazd. Sprawdź z kim dzielisz los
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu