Ziemkiewicz w ohydny sposób o wyborcach opozycji. "Przygłupy, ostatnie leszcze"

Ziemkiewicz w ohydny sposób o wyborcach opozycji. "Przygłupy, ostatnie leszcze" Źródło: YouTube/ Telewizja Republika

Rafał Ziemkiewicz wypowiedział się na temat wyborców opozycyjnej partii Wiosna. Zdradził na antenie, co o nich myśli. Epitety, których użył, są oburzające. Pokazuje, że w Polsce trudno o rzetelną dyskusję polityczną.

Rafał Ziemkiewicz, znany z prawicowych poglądów, sympatyzujący z partią rządzącą publicysta, wystąpił w prorządowej Telewizji Republika. Tam wypowiedział się na temat wyborców opozycyjnej partii Wiosna, której liderem jest Robert Biedroń. Partia osiągnęła zaskakujący sukces i dostała się do Parlamentu Europejskiego. Między wynikiem Wiosny (6,6 procent) a Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Europejskiej była co prawda przepaść, ale Robert Biedroń z dumą podkreślał, że jego niedawno założone ugrupowanie okazało się trzecią siłą polityczną w Polsce. Tego wyniku nie może zrozumieć Rafał Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz o wyborcach Wiosny: "Jak mogło znaleźć się tylu przygłupów"

Przez ostatnie lata mogliśmy się przyzwyczaić do upadającego poziomu polskiej dyskusji politycznej, jednak epitety używane do oceny osób z drugiej strony barykady niezmiennie szokują. Te są coraz śmielsze, ale czy to może dziwić, skoro sami parlamentarzyści nie mają do siebie szacunku?

Rafał Ziemkiewicz nie ma dobrego zdania o wyborcach Wiosny i wyraził to bez ogródek. Przyznaje, że nie rozumie, skąd wziął się niezły wynik tej partii w ostatnich wyborach, ale ubrał swoje zaskoczenie w fatalne słowa.

- Dla mnie to jest coś niesamowitego, jak się mogło znaleźć tylu przygłupów, którzy uwierzyli w to, jak im Biedroń obiecał, że nie weźmie mandatu europosła tylko, że będzie tu w Polsce... - powiedział. 

- To nawet pani prof. Środa uznała, że: ojej to to była tylko katapulta, żeby dwie osoby mogły się dostać do Europarlamentu. Tak to była taka katapulta, byliście taką katapultą i jesteście ostatnimi leszczami - dodał publicysta.

Krytyka działań w Parlamencie Europejskim. "Syf i obciach"

Rafał Ziemkiewicz skomentował także początki Biedronia w Parlamencie Europejskim. Nawiązał do faktu, ze Biedronia wybrano na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim. Określił lidera Wiosny niewybrednym określeniem "wiceprzewodniczącego od równego traktowania kobiet z penisem i kobiet bez penisa".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skrytykował też działania lidera Wiosny podczas negocjacji w sprawie przyznawania unijnych stanowisk. 

- Ostatnia akcja europosła Biedronia to bieganie i proszenie by nie wybrali Beaty Szydło. To taki syf i obciach od początku Polski w Unii - dosadnie określił to publicysta. Jego zdaniem Robert Biedroń zachowuje się niewłaściwie, gdyż będąc Polakiem, stara się uniemożliwić objęcia stanowiska innemu Polakowi. Ciekawe, że Rafał Ziemkiewicz ochoczo komentuje negatywne działania jednej ze stron. Ale trudno sobie nawet wyobrazić, by tak dosadnych określeń używał przy ocenie potknięć strony rządowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel pokazała BARDZO odważne zdjęcie i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Przenigdy nie kupuj takiej popularnej wody w sklepach. Miała być zdrowa, a może być rakotwórcza
  4. W portfelu znalazł list od żony, który napisała tuż przed śmiercią. Złapiesz się za głowę, tak mocne są to słowa
  5. Wygląd córki Roberta Janowskiego onieśmiela. Nastolatka skradnie serca wielu Polaków
  6. Przyjaciel rozdaje rzeczy po zmarłej gwieździe "Świata według Kiepskich". Zdumiewające doniesienia

Źródło: Polityczek, Telewizja Republika

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News