Żona Rafała Trzaskowskiego straci pracę. Dramat prezydenta

Żona Rafała Trzaskowskiego straci pracę. Dramat prezydenta Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Rafał Trzaskowski już w pierwszej turze pokonał Patryka Jakiego w walce o stołeczną prezydenturę. Polityk przegotowuje się więc obecnie do objęcia wpływowego stanowiska, które jednak znacząco skomplikuje sytuację zawodową jego żony. Kobieta najpewniej straci bowiem pracę, którą wykonywała od wielu lat.

Rafał Trzaskowski odniósł w wyborach samorządowych 2018 ogromny sukces. Zapewnił on Koalicji Obywatelskiej pewne zwycięstwo w Warszawie, którą chciał zarządzać także między innymi wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Co więcej, walka o prezydenturę rozstrzygnęła się już w pierwszej turze.

Czy żona Rafała Trzaskowskiego straci pracę?

Już wkrótce Trzaskowski wkroczy więc do stołecznego ratusza, w którym ma wprowadzić konkretne, zapowiadane od długiego czasu zmiany. Warto jednak zaznaczyć, że urząd jest od 2007 roku miejscem pracy żony polityka, co już wkrótce będzie musiało ulec zmianie. - Moja żona od lat odpowiada za promocję miasta, m.in. za udział Warszawy w targach inwestycyjnych w Cannes - wyjawił Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla Onetu. - Decyzja (o odejściu z pracy - przyp. red.) należy przede wszystkim do niej. Ale ani ona, ani ja nie wyobrażamy sobie, żeby ona pracowała w tej sytuacji w ratuszu. Pewnie będzie chciała dokończyć projekt, nad którym pracuje, a potem będziemy szukali innej pracy dla niej - stwierdził bezpośrednio polityk Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski o planowanych zmianach w stolicy

Dziennikarz zapytał więc Rafała Trzaskowskiego, czy jego zdaniem odejście żony z pracy w ratuszu jest rozwiązaniem dobrym i sprawiedliwym. Zwycięzca wyborów na prezydenta Warszawy odniósł się do tej kwestii w bardzo stanowczy sposób, wyjawiając swą opinię na temat ewentualnej możliwości pozostania partnerki na stanowisku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Tak rzeczywiście byłoby sprawiedliwie, ale żona rozumie, jak ważne jest zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Wspólnie podejmiemy decyzję - powiedział Rafał Trzaskowski, ujawniając także, czy po objęciu przez niego urzędu z instytucji będzie musiało odejść wielu dotychczasowych pracowników. - Jestem osobą poważną i oczywiście będą zmiany. Nie jestem jednak rewolucjonistą. Jest sporo osób, z którymi chcę pracować i oczywiście jest kilka, z którymi będę chciał się pożegnać. Ale większości pracowników muszę się przyjrzeć, nie mam wyrobionej opinii na temat każdego z nich. Może uznam, że ktoś się sprawdzi lepiej na innym stanowisku. Te zmiany zapewne nie będą też od razu, będą przebiegały sukcesywnie - powiedział szczerze Trzaskowski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jeśli ktoś spróbuje zabić Andrzeja Dudę, szef SOP nawet nie zauważy. Życie prezydenta zagrożone
  2. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  3. Media wściekłe na Biedronia! Przerwał milczenie i ujawnił kto jest „pierwszym gejem III RP”
  4. Ile lat ma najstarsze żyjące zwierzę? Sposób na długowieczność w końcu odkryty?
  5. Jarosław Kaczyński spanikował! W PiS panuje totalny chaos
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News