Natychmiastowa decyzja Rafała Trzaskowskiego. Sytuacja jest bardzo trudna, trzymamy kciuki

Natychmiastowa decyzja Rafała Trzaskowskiego. Sytuacja jest bardzo trudna, trzymamy kciuki Źródło: Piotr Molecki/East News

Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych podzielił się natychmiastową decyzją, jaka została podjęta w bardzo ważny, dla naszych sąsiadów dniu. Przypomnijmy, niedziela 9 sierpnia, jest dniem, kiedy na Białorusi odbywają się wybory prezydenckie. Niestety, napięta sytuacja w całym kraju podsycana przez władzę prowadzi do tego, by głosowanie nie przebiegało demokratycznie.

Rafał Trzaskowski na Twitterze zamieścił ważny apel i decyzję, jaka została podjęta. Prezydent Warszawy zwraca uwagę na sytuację, jaka ma miejsce podczas wyborów prezydenckich na Białorusi. Dziś od rana władza próbuje uniemożliwić głosowania, na ulicach pojawiło się wojsko, są problem z siecią w całym kraju, dochodzi do kolejnych zatrzymań, w tym jednej z osób ze sztabu kontrkandydatki Łuszczenki. 

Rafał Trzaskowski apeluje o demokratyczne wybory 

W mediach społecznościowych Rafała Trzaskowskiego pojawiała się dziś wiadomość na temat wyborów prezydenckich na Białorusi. Prezydent Warszawy zaapelował o demokratyczne i zgodne z prawem wybory. Co więcej, by pokazać, że Polska wspiera Białoruś w tak ważnym dniu, Rafał Trzaskowski podjął ważną wiadomość. 

- Białoruś wybiera, a Warszawa apeluje o demokratyczny i zgodny z prawem proces wyborczy. Wspieramy naród białoruski w tym ważnym momencie, dlatego dziś Pałac Kultury i Nauki podświetlamy w barwach Białorusi. Niech żyje Białoruś! - napisał Rafał Trzaskowski. 

Decyzją Rafała Trzaskowskiego dziś wieczorem Pałac Kultury i Nauki podświetlony zostanie w barwach Białorusi. Prezydent Warszawy w mediach społecznościowych zamieścił także taką samą wiadomość w języku białoruskim. Internauci komentujący wpis, popierają decyzję i apel prezydenta Warszawy. Białoruski dom, organizacja zrzeszająca Białorusinów żyjących w Polsce, podziękowała za wsparcie w tak ważnym dniu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wybory prezydenckie na Białorusi

W wyborach prezydenckich na Białorusi kandyduje pięcioro kandydatów. Wśród nich znalazł się rządzący już od 26 lat Aleksander Łukaszenka, który po oddaniu głosu powiedział do dziennikarzy "Wy, co chcecie obalić władzę, coś złamać, uderzyć, obrazić (...) i oczekujecie, że ja albo ktoś inny uklęknie i będzie całować was po kolanach i piasek, po którym stąpaliście? To się nie stanie". Łukaszenka nie ma wątpliwości, że kolejny raz wybory zostaną rozstrzygnięte na jego korzyść. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

W mediach pojawiają się informacje, że Białorusini zmobilizowali się do głosowania nie tylko w kraju, ale i za jego granicami, głosując między innymi w Polsce czy w Rosji. W tegorocznych wyborach opozycja reprezentowana jest Swiatłanę Cichanouską. Białorusini, którzy sprzeciwiają się urzędującej władzy, głosują w białą wstążką, jako symbol niezadowolenia. Niestety, jak można dowiedzieć się z mediów, osoby z białymi wstążkami wyłapywane są przez milicję na ulicach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News