Rafał Trzaskowski apeluje do rządu
pikio.pl
Weronika Wasiak - 7 Listopada 2020

Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatyczna

Rafał Trzaskowski nie potrafił dłużej milczeć. Nagle wystosował pilny apel do rządu, mówi o dramatycznej sytuacji.

Rafał Trzaskowski w swoim najnowszym wystąpieniu w transmisji na Facebooku zwrócił uwagę na kilka istotnych kwestii, które w jego opinii, przedstawiają się o wiele gorzej niż wielu się wydaje. Prezydent Warszawy podkreślił, że epidemia koronawirusa doprowadziła do ogromnych kłopotów, które z każdym dniem nieustannie będą narastać. Zwrócił się też do rządu.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Rafał Trzaskowski zaapelował do rządu. Jest źle

Temat polskiej służby zdrowia w dobie epidemii najgłośniejszy był wiosną, gdy wszystko się zaczęło. Latem, kiedy i obostrzeń było znacznie mniej, opinia publiczna dyskutowała o tym jakby nieco rzadziej, chociaż walka z wirusem trwała nieprzerwanie.

Jesienią z kolei, gdy spadła na nas druga fala koronawirusa i to ze zdwojoną siłą, temat powrócił, a zewsząd napływa coraz więcej informacji w sprawie dramatycznej sytuacji szpitali. Wciąż brakuje łóżek i personelu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W piątek po południu prezydent Warszawy podkreślił w swojej facebookowej transmisji, że sytuacja w stolicy jest wyjątkowo ciężka i pogarsza się coraz bardziej.

- Sytuacja staje się naprawdę dramatyczna zwłaszcza w szpitalach, które są niebywale przeciążone. My z rządzącymi współpracujemy. W ciągu ostatnich miesięcy przekazaliśmy do dyspozycji wojewody i rządu 255 łóżek covidowych, czyli ponad 10 procent, po to, żeby ratować życie - mówił w transmisji.

Trzaskowski przyznał, że osobiście apelował do rządu o oddzielenie pacjentów covidowych od tych, którzy wirusem zarażeni nie są. Prezydent stolicy chce bowiem, by w dobie walki z epidemią nie ucierpieli chorzy na inne choroby, dla których może zabraknąć opieki.

- Jesteśmy gotowi do przekazania 550 łóżek. To już jest maksimum naszych możliwości. My oczywiście w ten sposób organizujemy pracę miejskich placówek, żeby ratować życie i dbać o zdrowie wszystkich innych pacjentów niecovidowych. [...] My też w naszym stanowisku apelowaliśmy do rządzących, żeby oddzielić szpitale covidowe od tych szpitali, gdzie są wykonywane absolutnie konieczne operacje, te, które ratują życie - mówił.

Rafał Trzaskowski podkreślił też, że jest w pełni gotowy do współpracy, ale najważniejsze jest, żeby "traktować się poważnie". W jego opinii rząd nie do końca informuje go o swojej strategii, co szybko może przynieść opłakane skutki. Prezydent Warszawy wprost mówi o tym, że sytuacja w stolicy jest zwyczajnie dramatyczna.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

- Jesteśmy gotowi do współpracy, tylko traktujmy się poważnie i przede wszystkim porozmawiajmy o tym, jaką rząd ma strategię, jeżeli chodzi o kwestie szpitali. Dla nas jedno jest pewne, powinny być oddzielone te szpitale, które leczą wszystkich niecovidowych pacjentów od tych, które leczą pacjentów covidowych tak, żebyśmy mogli ratować życie tym wszystkim, którzy na covida nie są chorzy - dodał w swoim wystąpieniu na Facebooku Rafał Trzaskowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News