Rafał Trzaskowski przekazał pilną wiadomość. Wszystko po nagłej i tragicznej śmierci wielu osób

Rafał Trzaskowski przekazał pilną wiadomość. Wszystko po nagłej i tragicznej śmierci wielu osób Źródło: Jakub Kaminski/East News

Rafał Trzaskowski podzielił się pilną wiadomością. Tragiczna śmierć wielu osób sprawiła, że należało podjąć natychmiastowe działania. Prezydent Warszawy przekazał, jakie będą kolejne działania w sprawie. Wypowiedział kilka bardzo ważnych słów.

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, przekazał w mediach społecznościowych bardzo ważną wiadomość. Cała sprawa ma związek z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Bejrucie. Prezydent stolicy poinformował, jakie działania zostaną podjęte w geście solidarności z mieszkańcami poszkodowanego miasta.

Rafał Trzaskowski przekazał w mediach społecznościowych pilną wiadomość w związku z tragicznymi wydarzeniami w Bejrucie

W późne wtorkowe popołudnie w Bejrucie doszło do potężnej eksplozji. Minister Zdrowia z Libanu przekazał smutną wiadomość o tym, że co najmniej 145 osób zginęło już wskutek wybuchu, aż 5 tysięcy zostało rannych. Ostateczny bilans niestety może wyglądać dużo gorzej. W mieście nieustannie trwają prace strażaków i służb ratunkowych. 

Przyczyną dramatycznej eksplozji okazał się wybuch kilku tysięcy ton azotanu amonu. Był on przechowywany w porcie w Bejrucie. Siła eksplozji była ogromna, całkowicie zniszczyła pobliskie budynki oraz uszkodziła wiele innych obiektów, które znajdowały się w odległości kilku kilometrów od miejsca wybuchu. 

Kłęby dymu nad miastem unosiły się jeszcze przez wiele godzin. Wstrząsy, które powstały wskutek wybuchu miały być odczuwalne nawet w odległości 240 kilometrów - na Cyprze. Wielu mieszkańców Libanu wciąż jest poszukiwanych przez rodziny oraz służby ratunkowe. Sieć obiegła cała masa filmików, na których widać, co działo się w różnych częściach miasta podczas eksplozji. Jednymi z bardziej szokujących były nagrania z kościoła oraz ukazujące nieudaną sesję zdjęciową panny młodej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w czwartek poinformował na swoim koncie na Twitterze o tym, że w geście solidarności z mieszkańcami Bejrutu Pałac Kultury i Nauki zostanie podświetlony w barwach Libanu. 

- Warszawa łączy się z rodzinami ofiar tragicznego wybuchu i wszystkimi mieszkańcami Bejrutu. W geście solidarności i wsparcia Pałac Kultury i Nauki zostanie dzisiaj podświetlony w barwach flagi Libanu - przekazał na Twitterze Rafał Trzaskowski. 

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy media obiegła dobitna wiadomość. Dariusz Piontkowski przestał ukrywać prawdę, tysiące Polaków zawiodło się

2. Michał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidoczna

3. Lekarze przez wiele godzin walczyli o jego życie. Niestety, nie żyje Edmund Kamiński

W środę do Bejrutu prosto z Warszawy wyleciał samolot, w którym znaleźli się strażacy, zespół medyczny oraz pomoc dla Libanu w postaci sprzętu medycznego, leków oraz środków opatrunkowych. Przedstawicie Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazali, że jest to pierwszy krok pomocy ze strony Polski. Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu zostanie wysłany kolejny taki transport. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Może dojść do najgorszego. Polsat przekazał zatrważające wieści
  2. Trudne chwile Beaty Tyszkiewicz. Nie mogła się spodziewać, że tak się skończy
  3. Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów
  4. Po 34 latach dowiedziała się, że Maciej nie jest jej synem. Prawda wyszła na jaw przez przypadek, finał zwala z nóg
  5. Po dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracować

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News