Awaria oczyszczalni "Czajka" to ich wina. Śledztwo wykazało poważne uchybienie, polecą głowy

Awaria oczyszczalni "Czajka" to ich wina. Śledztwo wykazało poważne uchybienie, polecą głowy Źródło: WikiMedia Commons/European People's Party

Rafał Trzaskowski wypowiada się na temat przyczyny awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Członek zarządu nie dopilnował pewnych rzeczy, za co zostanie zwolniony ze stanowiska. Kilka osób nadzorujących te procesy również może zostać ukaranych.

Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, zabiera głos w kwestii awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Awaria zagroziła zdrowiu i życiu mieszkańców miasta, ale na znalezienie winnych musieliśmy trochę poczekać. Na szczęście oczekiwanie dobiegło końca. Prezydent zapewnia, że osoby odpowiedzialne za zaniedbania, które doprowadziły do tej katastrofy, poniosą odpowiednie konsekwencje.

Rafał Trzaskowski przyznaje, że popełniono błędy 

- W czasie prac, które realizowały budowę tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - poinformował Rafał Trzaskowski. Podczas obowiązkowej kontroli ujawniono, że od pięciu lat nie przeprowadzono gruntownego przeglądu tunelu. Chociaż specjaliści uważają to za uchybienie jedynie formalne, prezydent Warszawy zapowiedział, że w związku z nim stanowisko traci członek zarządu przedsiębiorstwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wedle nowych informacji, do awarii doprowadziło rozszczelnienie elementów rurociągu pod betonową warstwą. Jak powiedział Rafał Trzaskowski, "te elementy powinny być zawsze wykończone i fabrycznie izolowane". Wnioskując z rezultatów, nie przebiegło to całkowicie bezproblemowo. Jak takie proste niedopatrzenie mogło doprowadzić do tak masowego wycieku?

Prezydent Warszawy oznajmił, że wkrótce nastąpi dymisja w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. 

- W toku analizowania dokumentów wyszło na jaw dosyć istotne uchybienie formalne. Brak jednego przeglądu pięcioletniego tego tunelu - przyznał. Cieszy, że odpowiedzialnemu za to niedociągnięcie urzędnikowi nie ujdzie na sucho, tak jak na sucho nie uszło warszawiakom, nawet jeżeli ten pięcioletni przegląd nie gra aż tak istotnej roli w porównaniu z o wiele bardziej szczegółowymi przeglądów dorocznych, które też nie zapobiegły awarii. Przypomnijmy, że jej efektem był między innymi wzrost zagrożenia epidemiologicznego w stolicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

- Nie mogę tolerować tego rodzaju uchybień, gdy mamy do czynienia z taką awarią. Dlatego członek zarządu, odpowiedzialny za nadzór wszystkich dokumentów dzisiaj pożegna się z pracą - mówi Rafał Trzaskowski. Dobrze wiedzieć, że konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec wszystkich nadzorujących prace nad wodociągiem. MPWiK czekają również kolejne kontrole, które mają uwidocznić ewentualne nieprawidłowości. Miejmy nadzieję, że to koniec złych wieści dla Wisły i warszawiaków.

 

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Przez 10 lat nie prała poduszki. Gdy pewnego dnia spojrzała w lustro, chciała krzyczeć
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: gazeta pl 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News