Radosław Sikorski może wrócić do polskiej polityki. W PiS już trzęsą się jak galareta
Mateusz Wysokiński - 31 Października 2018

Radosław Sikorski może wrócić do polskiej polityki. W PiS już trzęsą się jak galareta

Radosław Sikorski planuje powrót do krajowej polityki? Wiele wskazówek, jakie pozostawia po sobie były minister spraw zagranicznych, pokazuje, że powrót na polską scenę polityczną jest możliwy. Jak sam przyznaje, spotyka się nawet z Donaldem Tuskiem.

Radosław Sikorski w Sejmie? Polityk, który ostatnimi czasy związany był z Platformą Obywatelską, mówi, że jego powrót z emerytury jest całkiem prawdopodobny. Ponoć nie może narzekać na brak propozycji z różnych stronnictw politycznych. Czy były szef MSZ zdecyduje się na taki krok?

Radosław Sikorski znowu w polityce?

Kariera byłego Marszałka Sejmu i Ministra Spraw Zagranicznych sięga 2005 roku, kiedy to przyjął propozycję Prawa i Sprawiedliwości i objął urząd Ministra Obrony Narodowej. Jak się jednak okazało, trwające do 2007 roku sprawowanie urzędu nie było jedynym, jakiego podjął się mężczyzna. Już w następnych wyborach przeszedł do Platformy Obywatelskiej i objął stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych aż do 2014 roku. Wtedy to polityk został zepchnięty na boczny tor i objął stanowisko Marszałka Sejmu, co stanowczo mu nie odpowiadało. Po tym, jak jego partia poległa w wyborach parlamentarnych 2015, mężczyzna wycofał się z krajowej polityki. Jak się jednak okazuje, ten stan rzeczy może ulec zmianie. Mężczyzna ponoć dostaje regularnie propozycje ze strony wielu partii politycznych. Zapewnia jednak, że nie pochodzą one bezpośrednio od byłego premiera Donalda Tuska, z którym ponoć regularnie się spotyka w bliżej nieokreślonym celu. Zaznacza jednak, że Przewodniczący Rady Europejskiej nie powiedział w krajowej polityce ostatniego słowa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jolanta KwaśniewskaJolanta Kwaśniewska właściwie o tym nie mówi. Sekrety byłej pierwszej damyCzytaj dalej

Donald Tusk szykuje się do powrotu?

Były szef MSZ i MON był ostatnio gościem portalu Onet. W rozmowie z dziennikarzami chętnie dzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat krajowej polityki. Dużo powiedział także na temat tego, czy były premier zamierza udzielać się w roli politycznej w Polsce. - Wydaje mi się to prawdopodobne. Choć mam inną kandydaturę [...] PiS podwyższył kilkadziesiąt podatków. Do tego rozmontowywaniem systemu prawa wystraszył inwestorów, zarówno krajowych jak zagranicznych. Wbrew obietnicom premiera Morawieckiego stopa inwestycji, zamiast wzrosnąć, katastrofalnie spadła. Konsumować można tylko do czasu. Trzeba też inwestować. Mężczyzna opowiedział także o zamieszaniu, jakie powstało w sporze między Komisją Europejską, o rządem w Warszawie. - Będzie trzeba znów przekonywać Europę, że rządy PiS to wypadek przy pracy [...] Polityka zagraniczna nigdy nie jest skuteczna, jeśli nie jest sprzężona z polityką wewnętrzną. Najlepszy szef dyplomacji nie jest w stanie wygrywać spraw dla Polski, jeśli w Polsce niszczy się praworządność i upartyjnia sądy oraz media publiczne. Trzeba wrócić na ścieżkę o praworządności. Szacunek do Konstytucji to podstawa – mówi Radosław Sikorski. Czy zapowiedzi byłego szefa dwóch resortów mają prawo się spełnić? Czy Donald Tusk powróci do krajowej polityki? A może Sikorski nie mówi całej prawdy? O tym przekonamy się już niebawem. Mówi się, że były premier na poważnie zainteresowany jest objęciem stanowiska prezydenta, pod warunkiem, że koalicja PO-Nowoczesnej i PSL wygra wybory.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cała Polska jest świadkiem klęski Morawieckiego! Nie miał żadnego wyboru
  2. Znaki zodiaku i ich tajemnice. Poznaj samego siebie
  3. Rydzyk dostanie od rządu morze pieniędzy! Nie uwierzycie, na co tym razem
  4. Przerażające! Na ulicy rozlegał się pisk, pod brukiem znaleziono uwięzione zwierzęta
  5. Doradca Dudy udawał, że ma raka. Szokujące informacje wyszły na jaw
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News