Radna z Mikstatu (pow. ostrzeszowski) jest bohaterką potężnego skandalu. Kobieta oszukała schorowaną staruszkę „pomagając” jej wypłacać pieniądze z banku. Problem polega na tym, że potem przywłaszczyła sobie ponad 16 000 złotych. 

Media kojarzą Mikstat z postacią prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza oraz z nowym skandalem z udziałem radnej. Nie wiadomo dokładnie w jaki sposób radna namówiła staruszkę chorą na Alzheimera do wypłacania pieniędzy, ale na przesłuchaniu nie wyparła się czynów. Gdy skandal został nagłośniony, mąż radnej zwrócił staruszce pieniądze. Jednakże, nie oznacza to dla oszustki uniknięcia kary. Gabriela S. usłyszała zarzut kradzieży, a prokuratura kończy śledztwo. Kobieta przyniosła bardzo złą sławę niewielkiej lokalnej społeczności.

– To jest prawdziwy skandal. Jak można oszukać 70-letnią, schorowaną babcię? I to jeszcze będąc radną? Pewnie ludzie, którzy na nią głosowali tylko marzą o tym, by obrzucić ją pomidorami. I powinni ją obrzucić – mówi mieszkaniec Mikstatu.

– Cała społeczność żyje tą aferą. Wstyd na całą Polskę – dodaje inny.

Z kolei burmistrz Henryk Zieliński nie zamierza komentować sprawy, gdyż uważa ją za „bazarowe plotki”. Innego zdania są mieszkańcy, którym nie podoba się stanowisko burmistrza. Sprawa jest poważna, bowiem z konta staruszki chorej na Alzheimera łącznie zniknęło w operacjach 16 000 złotych. Radna chodziła z nią do banku i namawiała do wypłaty środków, po czym je przejmowała. Pierwsza policję poinformowała opiekunka staruszki, którą zdziwiły tak duże wypłaty.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: Gazeta Polska Codziennie

Zobacz również