Policjanci przesiadają się do "limuzyn". Nowe radiowozy BMW zapierają dech

Policjanci przesiadają się do "limuzyn". Nowe radiowozy BMW zapierają dech Źródło: Facebook.com

Radiowozy BMW serii 3 już wkrótce pojawią się na polskich drogach! Piraci drogowi powinni drżeć, bo jest to naprawdę porządny i drogi sprzęt. W dodatku nowe auta policyjne są naprawdę ładne w porównaniu z ich starszymi odpowiednikami.

Radiowozy BMW towarzyszą pracy policjantów od dawna. Do tej pory korzystali oni ze starszego typu BMW 330i xDrive z napędem na cztery koła, który także umożliwiał im skuteczną walkę z przestępczością. Oprócz tego wykorzystywane są również takie auta, jak Kia Ceed, Opel Astra czy Mercedes Sprinter. Mundurowi często przemieszczają się również na motocyklach Hondy. W dodatku radiowozy Kia Ceed i Kia Stinger zostały odświeżone. Nowo malowane auta mają dołączyć do egzemplarzy BMW. Czas jednak na zmiany, które sprawią, że działania policjantów będą jeszcze bardziej efektywne. Modele samochodów, które wkrótce zostaną wprowadzone do drogowego obiegu, maniacy motoryzacji podziwiali na targach Europoltech 2019. 

Radiowozy BMW serii 3 to marzenie każdego policjanta i nie tylko

Każdy kierowca z chęcią zamieniłby się teraz z funkcjonariuszami na samochody. Zgodnie z ustaleniami przetargu, który wygrała niemiecka marka, samochodów ma być łącznie 82. W dodatku nie wszystkie są jednakowe. Część z nich to typ oznakowany, nieco słabszy i jest to po prostu klasyczny, znany Polakom sedan. Ma być ich łącznie 51. Auta te potrafią rozpędzić sie do 100 km/h w przeciągu zaledwie 7 s.  Pozostałe radiowozy są nieco nowszego typu - to BMW Gran Turism. Samochody w tej wersji potrafią osiągnąć setkę w ciągu 6 s., co sprawi, że drogowym przestępcom naprawdę trudno będzie się wywinąć z policyjnych macek.

Nowe auta to drogi biznes, ale są one potrzebne do efektywnej walki z piratami

Koszt całego przedsięwzięcia jest dość duży. Egzemplarze oznakowane kosztowały łącznie 7.3 mln zł, a nieoznakowane 7.2 mln zł, choć jest ich mniej. Wszystkie radiowozy mają być wyposażone w ekrany w miejscu zegarów w pozostałych autach, światła LED, automatyczną skrzynię biegów, ponad 145 KM mocy i 18-calowe felgi. Tak świetna oferta BMW pokonała dilera, który również brał udział w przetargach - Skodę. 

Wychodzi więc na to, że praca policjanta staje się ostatnio należycie doceniana - najpierw podwyżki, teraz nowe radiowozy. W końcu zrozumiano, że warto inwestować w bezpieczeństwo obywateli znad Wisły.

Źródło: Autokult

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News