Ujawniono, ile zarabia się w Radiu Maryja. Kwoty robią wrażenie, wielu chciałoby tyle mieć

Ujawniono, ile zarabia się w Radiu Maryja. Kwoty robią wrażenie, wielu chciałoby tyle mieć Źródło: ALEX MARCINKOWSKI East News

Radio Maryja może pochwalić się dużą troską o dobrobyt materialny swoich pracowników. Osoby zatrudnione w przedsiębiorstwie mogą liczyć na naprawdę oszałamiające zarobki. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie szczędzi środków finansowych. Kwoty opublikowane w mediach robią wrażenie. Każdy chciałby tyle zarabiać.

Radio Maryja jest obecne na polskiej scenie medialnej od niemal trzech dekad. Rozgłośnia została założona przez zakonników Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, w tym kontrowersyjnego Tadeusza Rydzyka. Stacja może pochwalić się ogromnymi zasięgami. Głównymi tematami transmisji są treści o charakterze religijnym, nie brakuje jednak programów publicystyczno-informacyjnych, muzycznych, edukacyjnych, poradniczych, rozrywkowych oraz dziecięcych. Choć od lat nie słabnie krytyka na temat poglądów ojca dyrektora oraz samej stacji, Radio Maryja jest w doskonałej sytuacji finansowej. Popularność rozgłośni bezpośrednio przekłada się na zarobki jej pracowników. Znane są konkretne kwoty.

Radio Maryja wypłaca pracownikom wysokie pensje

Radio Maryja stało się obiektem śledztwa dziennikarskiego prowadzonego przez "Super Express". Wyniki analizy są zaskakujące - toruńska rozgłośnia operuje ogromnymi zasobami finansowymi. Niemałe kwoty trafiają także do kieszeni pracowników Tadeusza Rydzyka. Zakonnik dba nie tylko o osoby zatrudnione w stacji, ale także w fundacji Lux Veritatis, w której duchowny pełni funkcję prezesa zarządu. Toruńczyk jest również członkiem rady nadzorczej fundacji Nasza Przyszłość, w której również nie brakuje pracowników. Według dokumentacji złożonej w Krajowym Rejestrze Sądowym współpraca z kontrowersyjnym zakonnikiem jest naprawdę rentowna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Fundacja Lux Veritatis, którą zarządza Tadeusz Rydzyk, pozostaje w bardzo bliskich związkach z partią Prawo i Sprawiedliwość. Nic więc dziwnego, że politycy dbają o to, by na konto organizacji regularnie wpływały olbrzymie sumy. "Super Express" dotarł do informacji, że ta i pozostałe dwie instytucje związane z ojcem dyrektorem chętnie dzielą się zyskami z pracownikami. Roczne wydatki na pensje są ogromne, wynoszą około 5,3 miliona złotych. Co ważne, kwota ta dotyczy tylko podwładnych Rydzyka. Według ustaleń dziennika kierownictwo nie pobiera regularnych wynagrodzeń.

W samej fundacji Lux Veritatis na wynagrodzenia pracowników wydaje się ponad 4,2 miliona złotych rocznie. W organizacji zatrudnionych jest pięćdziesiąt osób, z czego zdecydowana większość odpowiada za obsługę redakcyjno-techniczną. Ojciec Rydzyk zatrudnia także osiem osób odpowiedzialnych za księgowość i administrację, a także jednego specjalistę do spraw marketingu. Średnia pensja pracownika fundacji jest naprawdę wysoka - wynosi około siedmiu tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

2. Sprawdzają, czy klienci noszą maseczki. Policyjne kontrole pod galeriami handlowymi

Pracownicy fundacji Nasza Przyszłość są w nieco gorszej sytuacji finansowej. Mimo tego nadal nie mogą skarżyć się na bardzo niskie zarobki. W tej instytucji pracują trzydzieści trzy osoby, których pensje łączne oscylują wokół kwoty miliona złotych. Osoba zatrudniona może więc liczyć na wynagrodzenie rzędu 2800 złotych miesięcznie. 

Dbanie o interesy Tadeusza Rydzyka jest zajęciem bardzo opłacalnym. Praca dla ojca dyrektora może być gwarancją otrzymania sowitego wynagrodzenia. Jak widać po ilości osób zatrudnionych w instytucjach zarządzanych przez zakonnika, chętnych nie brakuje. Dla Radia Maryja pracuje łącznie ponad sto osób. Zazdrościcie im pensji?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka plaga mandatów w Lidlu, Biedronce i innych sklepach. Wszystko przez 1 błąd, lepiej go nie popełniaj
  2. Polskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobie
  3. W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom
  4. Beata Kozidrak przerwała w końcu milczenie. Bardzo smutne słowa
  5. Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy
  6. TVN przekazał Polakom pilną wiadomość. Będzie źle, każą się zabezpieczyć

Źródło: Nowości com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News