Nadchodzą drastyczne podwyżki. Ucierpimy wszyscy, nawet dzieci i chorzy

Nadchodzą drastyczne podwyżki. Ucierpimy wszyscy, nawet dzieci i chorzy Źródło: fot. pixabay.com

Rachunki za prąd już teraz w wielu miejscach są na bardzo wysokich poziomach. Jednak nadchodzą gigantyczne podwyżki, które dosięgną nas wszystkich. Wzrost cen prądu mocno odbije się na budżetach wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.

Rachunki za prąd dla wielu instytucji już niebawem mogą drastycznie wzrosnąć. Właśnie teraz samorządy i spółki komunalne prowadzą przetargi z dostawcami prądu na przyszły rok. Według informacji podanych przez Puls Biznesu ceny za energię w nadchodzącym roku mogą wzrosnąć nawet o 70%. Jest to największa podwyżka od lat, przez co wiele firm bije na alarm. - Otrzymaliśmy od jednego z dostawców propozycję zakładającą wzrost stawki jednostkowej za energię na poziomie 70. proc. w stosunku do cen z bieżącej umowy - mówił Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rachunki za prąd jeszcze nigdy nie były tak wysokie

Tak drastyczna podwyżka cen odbije się na nas wszystkich. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły, a nawet szpitale. Wiele spółek alarmuje o nadchodzących problemach, zrywane są przetargi na dostarczanie energii, ponieważ ich cena wielokrotnie przewyższa założenia budżetowe. Oczywiście, jeżeli sytuacja się nie poprawi, to spółki i samorządy nie będą miały wyboru, jednak odbije się to stanowczo na cenach usług świadczonych obywatelom, przez co już niebawem nasze portfele mogą zostać znacząco uszczuplone. Problem dosięgnął nawet warszawskie metro, które musiało unieważnić przetarg na dostawy energii elektrycznej. Najtańsza oferta przedstawiona spółce przekraczała budżet o 6 milionów złotych! - Dostaliśmy propozycje cen energii elektrycznej na 2019 rok. Szok i zapowiedź horroru w budżetach przewoźników kolejowych - pisze prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Według ekspertów jest to największa podwyżka cen energii od ponad 20 lat. Dla wielu spółek są to tragiczne wiadomości, ponieważ ich budżety zostaną przez to dramatycznie uszczuplone. Niestety spółki będą musiały odbić to sobie kosztem klientów, przez co już niedługo czekać nas będą znaczące podwyżki cen wielu usług. Szczęście w nieszczęściu, to fakt, że tak wysokie podwyżki cen energii nie dosięgną bezpośrednio klientów indywidualnych. Jednak według analityków również zwykli Polacy zapłacą więcej za prąd. W ciągu roku różnica może wynosić nawet kilkaset złotych. Wszystko więc wskazuje, że w przyszłym roku czekają nas zwyżki cen zarówno usług, jak i wielu produktów oraz naszych domowych rachunków.  1. Agata Duda kpiła z Polaków w USA. Szokujące zachowanie pierwszej damy
  2. Lidl startuje z kolejną hitową promocją! Takich okazji nie możecie przegapić
  3. To przez niego Komenda cierpiał 18 lat! Ujawniamy, kim jest oskarżony o morderstwo Małgosi
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł