Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, stwierdził w kontekście mających się pojawić w Polsce instalacji przeciwrakietowych, że Polska jeszcze nie wie jak to jest być na celowniku Rosji.  

Podczas wizyty w Atenach, prezydent Rosji odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z budową amerykańskich tarcz antyrakietowych na terenie niektórych krajów europejskich. Jak oświadczył Putin, Rosja będzie zmuszona podjąć działania w celu zminimalizowania zagrożenia, jakie będą stanowić tarcze antyrakietowe w Rumunii i w Polsce.

Rosyjski przywódca dobitnie zasugerował, że tarcza antyrakietowa w Polsce będzie niosła za sobą poważne konsekwencje.

Będziemy zmuszeni teraz w odpowiedni sposób zareagować. I o ile wczoraj te części terytorium Rumunii nie wiedziały, co znaczy być na naszym celowniku, to dzisiaj będziemy musieli przedsięwziąć pewne środki, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Tak samo będzie w przypadku Polski – powiedział Władimir Putin.

Amerykańska tarcza antyrakietowa powstanie w Polsce w Radzikowie gdzie 13 maja odbyła się uroczysta inauguracja jej budowy, która ma się zakończyć w 2018 roku. Instalacja będzie bronić kraje NATO przed rakietami wystrzelonymi ze Wschodu (Rosja oraz kraje arabskie na Bliskim Wschodzie).

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: gazeta

...

Zobacz również

Zobacz również