Władimir Putin oznajmij dziś, że Federacja Rosyjska oraz Stany Zjednoczone doszły do porozumienia w sprawie zawieszania ognia w Syrii. Porozumienie ma obowiązywać od 27 lutego. Rosyjski prezydent zaznaczył jednocześnie, że nie oznacza to zaprzestania walk z organizacjami terrorystycznymi na terytorium Syrii.

Putin podkreślił, że negocjatorzy przeprowadzili kilka rund tajnych konsultacji w rezultacie, których udało się dojść do ważnego i konkretnego rezultatu: została osiągnięta zgoda na wstrzymanie działań bojowych w Syrii. Od północy według czasu syryjskiego porozumienie zostanie wcielone w życie, a do południa 26 lutego wszystkie walczące w Syrii strony muszą potwierdzić Federacji Rosyjskiej, lub Stanom Zjednoczonym swoją gotowość do zawieszenia ognia.

Wspólne porozumienie krajów należących do grupy wsparcia Syrii w poniedziałek doprowadziło do rozejmu między wojskami rządowymi i uzbrojonymi grupami opozycji, który powinien wejść w życie 27 lutego. Znamiennym jest jednak, że pakt rozejmu nie dotyczy organizacji terrorystycznych takich jak np. ,,Państwo Islamskie”, ,, Dżabhat an-Nusra”, czy wszelkich innych grup uznanych przez ONZ jako terrorystyczne.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


Józef Gawron, Źródło: ria.ru/syria/20160222/1378915905.html

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.