Prezydent Rosji zdecydowanie sprzeciwia się koncepcji przyłączenia się Szwecji do NATO. Ostrzega, że takie działanie spotka się ze zdecydowaną reakcją jego kraju.

Według Władimira Putina dołączenie Szwecji do NATO z całą pewnością wpłynie negatywnie na jej relacje z Rosją. Dla rosyjskich władz będzie oznaczało to przybliżenie się wojskowej infrastruktury zachodniego bloku wojskowego do swoich granic.

Zinterpretujemy to jako dodatkowe zagrożenie dla Rosji i zastanowimy się, jak możemy je wyeliminować – powiedział Władimir Putin agencji Tass Newsweek.

Putin zapewnia, że wypowiadając na razie nie ma na myśli reakcji zbrojnej, jednak zapowiada zdecydowane działania, ponieważ przyłączenie Szwecji do NATO jego zdaniem z całą pewnością oznaczałoby zagrożenie dla rządzonego przez niego kraju, a nie przyniosłoby żadnych korzyści dla samych Szwedów.

Rosyjski prezydent oświadczył również, że na dzień dzisiejszy Rosja nie ma zamiar histeryzować i jeszcze nie wyceluje w Szwecję swoich głowic nuklearnych. Tak się stanie dopiero, gdy okaże się już pewne, że Szwecja w NATO się znajdzie.


źródło: http://kresy.pl

...

Zobacz również