Gazprom-Media, kontrolowana przez Kreml i oligarchów spółka, przymierza się do inwestycji nad Wisłą – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Według informacji dziennika, Gazprom-Media (spółka należąca do Gazprombanku a ten z kolei do Gazpromu) po cichu finalizuje kilkumiesięczne rozmowy w sprawie przejęcia jednego z polskich brokerów reklamowych z rynku telewizyjnego i internetowego – Atmedia. Zdaniem „PB” ma to być dopiero początek inwestycji nad Wisłą ponieważ ta wspomniana ma konkretny cel – utworzyć przyczółek inwestycyjny w Europie Środkowo-Wschodniej by w niedalekiej przyszłości sięgnąć po stacje telewizyjne wystawione na sprzedaż.

– A w Polsce nie brakuje takowych okazji na stole. Jedną z nich jest choćby TVN (która została ostatnio wystawiona na sprzedaż – przyp. red.)- konkludują dziennikarze Pulsu Biznesu.

Atmedia jeszcze kilka lat temu była liderem na rynku pośrednictwa sprzedaży czasu reklamowego w kanałach tematycznych. Została jednak wystawiona na sprzedaż gdy jej przychody spadły kilkakrotnie.

źródło: pb.pl

 

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.