Publicysta "wSieci Historii" nowym ambasadorem w Watykanie

Publicysta "wSieci Historii" nowym ambasadorem w Watykanie Źródło: źródło/wikimedia.org

Kilka dni po wizycie premier Beaty Szydło w Watykanie dotychczasowy ambasador RP został odwołany. Piotr Nowina-Konopka, który sprawował tę funkcje trzy lata ustąpi w lipcu stanowiska na rzecz Janusza Kotańskiego, publicysty "wSieci Historii".

Kotański znany jest dobrze kręgach PiS. W wyborach prezydenckich w 2005 roku był członkiem honorowym komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego. Jest publicystą magazynu wSieci Historii, wydał trzy tomiki wiersz. Wiadomo, że nową funkcję obejmie na krótko przed Dniami Młodzieży.

Publicysta miał okazję wypowiedzieć się na temat swoich planów. Jak zapowiedział, jego głównym celem będzie ochrona życia i godności ludzkiej. W ramach swojej polityki, będzie zabiegał o utworzenie sojuszu państw opartego na rzymskim prawie o solidarności, judeochrześcijańskiej wizji świata i filozofii starożytnej Grecji.

"Zastępowanie dobra, sprawiedliwości społecznej, wolności jednostki opartej na tych wartościach poprzez nihilizm, relatywizm i rezygnację z moralnej odpowiedzialności prowadzić może do nieodwracalnej w skutkach katastrofy” - mówił Kotański.

Tej właśnie katastrofie będzie sprzeciwiał się Kotański. Podkreślił, że działania przez niego podejmowane będą dążyły do jej zapobiegnięcia. Właśnie w tym celu ma być zawarty sojusz międzynarodowy, do którego chce doprowadzić.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: natemat.pl pt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News