Dlaczego psy chodzą w kółko zanim położą się spać? Odpowiedź jest banalnie prosta

Dlaczego psy chodzą w kółko zanim położą się spać? Odpowiedź jest banalnie prosta Źródło: pxfuel/CC0

Jak wielu właścicieli zwierzaków zauważyło, psy często przed snem chodzą wokół swojego posłania, czy też "udeptują" je łapami. Wiele osób zastanawia się dlaczego to robią, a powód jest wbrew pozorom dosyć oczywisty.

Psy często przejawiają wiele dziwnych zachowań, których ludzie nie rozumieją. Choć zwierzęta nie dysponują taką inteligencją jak człowiek, to niektóre z ich zachowań wydają nam się wręcz sprzeczne ze stosunkowo prostą naturą zwierząt.

Psy przed pójściem spać zazwyczaj okrążają i "udeptują" swoje posłanie

Wielu właścicieli psów zna podstawy dotyczące wychowywania swojego zwierzaka. Jednak jeśli ktoś nie poświęcił naprawdę dużo czasu na czytanie badań nad naturą psów i nie wgłębił się bardziej szczegółowo w temat, pewnych zachowań psa może nie rozumieć. Jednym z nich jest to, co zwierzaki robią przed snem.Psy przed tym, jak położą się spać lub nawet będą chciały się jedynie zdrzemnąć, często chodzą wokół swojego posłania. Jeśli śpią na poduszce czy materiale, w którym mogłoby się coś ukryć, często udeptują wcześniej posłanie. Wygląda to tak, jakby pies układał sobie pierze w poduszce pod swoją głowę. W rzeczywistości to zachowanie jest spowodowane konkretnym czynnikiem.

Nie bez powodu psy się tak zachowują

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że to pozostałość po ewolucji, z czasów, kiedy psy były dzikimi zwierzętami. Pies żyjący w dziczy, do odpoczynku musiał znaleźć suche i ciepłe miejsce. Jednak dokładnie w takich samych warunkach żyją inne drapieżniki, takie jak jadowite węże. Z tego też względu psy "ugniatając" posłanie i chodząc wokół niego, sprawdzają, czy nie ma w jego okolicy żadnego zagrożenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Napad na polskich turystów za granicą. Przestępcy weszli do autokaru
2. Karol Strasburger zdradził, czego żałuje. Przykre słowa zwłaszcza dla córeczki
 

Oczywiście ta pozostałość ewolucyjna to ślepy zaułek. Dzisiaj psy żyjące w domach nie muszą sprawdzać swoich leży, bo raczej nie kryje się w nich żadne niebezpieczeństwo. Pomimo tego, ten wynikający z ewolucji odruch, zachował się wśród zwierząt i dzięki jego znajomości, nie będziemy dziwili się dłużej, gdy zaobserwujemy to nietypowe zachowanie psa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania
  3. Groza na południu Polski. Księża szli na kolędę, nagle rozległy się strzały, służby postawione na nogi
  4. Mama wpadła w panikę, mleko dla dziecka nagle zrobiło się różowe. Dopiero po chwili doszło do niej, co zrobiła
  5. Nie mieści się w głowie, koleżanki ją przytrzymywały, a trener zmuszał do rozstawienia nóg. Nagranie trafiło do sieci

Źródło: Jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News