Mężczyzna przywiózł dwa psy do uśpienia. Weterynarz podjął decyzję, od której łzy same napływają do oczu

Mężczyzna przywiózł dwa psy do uśpienia. Weterynarz podjął decyzję, od której łzy same napływają do oczu Źródło: .

Psy towarzyszyły swojemu panu przez całe 10 lat. Pewne wydarzenia spowodowały, że musiał je uśpić - zawiózł je więc do weterynarza. Był przekonany, że od ręki pozbędzie się "problemu". Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót.

Psy o imieniu Cosmo i Sam nie mogły pojąć całej sytuacji. Nagle znalazły się u weterynarza, a ich pan kłócił się z lekarzem. Toczyli dyskusję na temat ich dalszego życia. Weterynarz nie mógł postąpić inaczej.

Psy miały zostać uśpione z kuriozalnego powodu. Weterynarz nie posiadał się ze złości

Mężczyzna przywiózł do weterynarza dwa stare psy i poprosił o ich uśpienie. Nie wyglądały na chore, były jedynie stare - od 10 lat mieszkały ze swoim panem w Portage w stanie Indiana. Kiedy mężczyzna rozwiódł się z żoną, udało poznać mu się kolejną miłość. Zakochał się tak mocno, że zdecydował się na przeprowadzkę. Jednak kiedy zamieszkał z kobietą, okazało się, że ma ona alergię na psią sierść. Weterynarz próbował stłumić w sobie oburzenie - przecież właściciel mógł im poszukać na własną rękę kochającego domu lub w ostateczności oddać do schroniska. Ale od razu zabijać?

Przez całe 10 lat Cosmo i Sam nie wadziły nikomu i były najlepszymi kompanami swojego opiekuna. Ten bez wahania wolał je zabić, niż dać im dalej żyć.

- Taka sytuacja jest trudna. Ja jako lekarz służę właścicielowi, który przychodzi do mnie ze swoim pupilem i żąda, abym zrobił coś, co jest sprzeczne z przysięgą, którą składałem. Z całą pewnością żaden lekarz nie chce kończyć życia zwierzęcia, chyba że to ma zapobiec jego dalszemu cierpieniu - powiedział weterynarz Matt Cantrell.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Weterynarz kategorycznie odmówił mężczyźnie i kazał mu się wynosić ze swojego gabinetu. Nie zgodził się na uśpienie całkowicie zdrowych psów. Przygarnął je i przekazał pod opiekę organizacji Begin Again Rescue Co. Na początku były załamane - chowały się, nie chciały jeść, skomlały. Ogromne tęskniły za właścicielem i nie rozumiały tego, co się dzieje. Musiały jednak poczekać kilka miesięcy, zanim los na nowo się do nich uśmiechnął. Przez cały czas pobytu w organizacji wolontariusze szukali im idealnego domu - przede wszystkim nie chcieli ich rozdzielać.

Dzisiaj grzeje: 1. Jolanta Kwaśniewska OSTRO o własnej córce. Takich słów nikt się po niej nie spodziewał
2. Straszne doniesienia obiegają media całego świata. Nie żyje legendarny Robert Norris

Członkowie organizacji wiedzieli, że może być trudno - mało jest osób, które chciałyby zaadoptować dwójkę psów - i do tego w takim wieku. W końcu znalazła się para: Eric i Tiffany Dybas z Lockport w Illinois z chęcią przyjęła je do swojego domu. Psy znalazły ogrom miłości i przytulny kąt.

Fot. Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najdroższy kot NA ŚWIECIE! Cena tej rasy przyprawia o zawrót głowy
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Niestety, lekarze popełnili błąd. Informacje nt. strasznej choroby Jacka Rozenka ścinają z nóg
  4. Kotlet schabowy po staropolsku wręcz rozpływa się w ustach. Przepis na najbardziej soczyste i kruche mięso, będziecie zachwyceni
  5. Polsat przekazuje ostrzeżenia RCB dla Polaków. Są dwa zagrożenia z dwóch stron kraju

Źródło: Kochamy Zwierzaki

Następny artykuł