Nie dało się nie pokochać Saby z "Pustyni i w puszczy". Mało kto wiedział, co wydarzyło się z psem na planie filmowym

Nie dało się nie pokochać Saby z "Pustyni i w puszczy". Mało kto wiedział, co wydarzyło się z psem na planie filmowym Źródło: youtube/BurnerDOG

Psy, które występują w filmach na długo zapadają w pamieć widzów, tak właśnie stało się z Sabą, która zagrała w "Pustyni i w puszczy". Niewiele widzów zdaje sobie sprawę, co działo się z nią na planie filmowym.

Psy od dawna partnerują ludzkim bohaterom przy okazji realizacji filmów. Motyw przyjaźni człowieka z psem wielokrotnie pojawiał się w kinematografii, a widzowie zdążyli się już przyzwyczaić do obecności czworonogów w filmach. Chociaż na Oskarach wciąż nie ma kategorii za najlepszy psi występ, to role psiaków na długo mogą pozostać w pamięci widzów. 

Psy na polskich ekranach. Największa gwiazda - Szarik

Chyba najbardziej rozpoznawalnym psem w polskiej kinematografii jest Szarik, czyli kultowa psia postać z serialu "Czterej pancerni i pies". W rolę Szarika wcielały się, aż trzy psy. Trymer wystąpił w największej ilości scen i to jego widzowie mogli najczęściej oglądać na ekranie. Razem z Trymerem zagrali jeszcze Spik i Atak. Wszystkie psy były przedstawicielami tej samej rasy, więc tylko prawdziwi psi fani byli w stanie odróżnić psy, które wcielały się w postać Szarka. 

Dziś w telewizji psy zagościły już na stałe. Z polskiego serialu "Komisarz Alex" możemy kojarzyć tytułowego Alexa, w którego znowu wcieliło się aż troje psich aktorów,  Rocky, Ramzes i Wafel. Kolejne seriale TVP czyli"Barwy szczęścia" i "Ojciec Mateusz", tam widzowie mogli poznać się z Orisem, psem rasy papillon.

Na planie filmowym "Czterech pancernych i psa" w roli tresera zwierzą wziął udział Franciszek Szydełko. Szkolenie, które zorganizował dla zwierzaków wcielających się w rolę Szarika trwało ponad dwa lata i było wyjątkowo ciężkim zdaniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Psy z "W pustyni i w puszczy". Dwie Saby 

Franciszek Szydełko wziął także udział w realizacji ekranizacji "W pustyni i w puszczy", gdzie miał okazję pracować z dwoma dogami, Łosią i Apaczą, które wcieliły się w postać ukochanej przez wszystkich Saby. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. Uwielbiany aktor TVP przewieziony do szpitala. Syn przekazał smutne wieści

Mało kto wie, że psy grające Sabę nie miały łatwych warunków. Temperatura piasku, gdzie nagrywano film wynosiła aż 70 stopni. Do tego dochodziło niebezpieczeństwo ukąszenia przez skorpiony. Dlatego na planie dochodziło do niecodziennych praktyk. Psy odgrywające Sabę, żeby nie poparzyć łapek, musiały mieć na sobie skarpetki, które chroniły je przed wszelkimi niedogodnościami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Ogrzewanie domu pod czujnym okiem rządu. Kontrolerzy przyjdą i zbiorą wszystkie dane o twoim domu
  3. Zamknął się w klatce razem z pitbullem. Kiedy zaczął jeść, wydarzyło się niebywałe
  4. Jeden prosty trik pozwoli zaoszczędzić krocie na zużyciu gazu. Wystarczy przyjrzeć się palnikom
  5. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm
     
     

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News