Pies nagle rzucił się w kierunku rzeki. Gdy poznali powód, byli zdruzgotani

Pies nagle rzucił się w kierunku rzeki. Gdy poznali powód, byli zdruzgotani Źródło: Unsplash / rachel baskerville

Psy to najlepsi z tropicieli. Wszystko za sprawą ich niesamowitego węchu. Ten wyjątkowy przedstawiciel swojego gatunku dokonał niesamowitej rzeczy.

Psy oprócz tego, że towarzyszą człowiekowi od wielu tysiącleci, są posiadaczami niesamowitego zmysłu węchu, który jest jednym z najpotężniejszych znanym w świecie przyrody. Dzięki treningom i specjalnym szkoleniom mogą go wykorzystywać do znajdywania przedmiotów, innych zwierząt oraz ludzi.

Bohater na czterech łapach

Psy rasy bloodhound są często szkolone jako tropiciele. Dawniej ich niezwykły węch wykorzystywano przede wszystkim przy polowaniach. Aktualnie z ich pomocy korzystają również służby mundurowe. Jeden z przedstawicieli tej rasy miał do wykonania trudne zadanie.

Jupiter, bo tak wabił się ów pies, to czteroletni bloodhound specjalizujący się w odnajdywaniu zaginionych osób. Wraz ze swoim opiekunem brali udział w niejednej akcji. Jednak ta okazała się być niezwykle brawurowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trop prowadzi do rzeki 

Tym razem ratunku potrzebował 60-letni mężczyzna cierpiący na zaburzenia pamięci. Udał się po papierosy i słuch o nim zaginął. Zaniepokojona rodzina postanowiła wezwać pomoc. Niestety standardowe metody poszukiwań zawiodły. W takich sytuacjach psy sprawdzają się znakomicie. Zwłaszcza bohater tej historii - Jupiter. Na początku czworonogowi dano do powąchania przedmioty zaginionego, żeby poznał jego zapach. Rozpoczęło się poszukiwanie tropów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po 45 minutach Jupiter skierował się w stronę pobliskiej rzeki.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Przyczyna śmierci Lipko była inna? Ujawniono na co naprawdę zmarł, informacje porażają

Dzielny pies doprowadził ekipę ratunkową do miejsca, w którym przebywał mężczyzna. 60-latek najprawdopodobniej upadł na plecy i nie mogąc wstać spędził, aż 48 godzin w lodowatej wodzie. Po odnalezieniu mężczyzny konieczne było przetransportowanie go do szpitala z uwagi na zaawansowaną hipotermię. Jupiter uratował mu życie. Nie da się ukryć, że psy to prawdziwi przyjaciele człowieka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Ponad milion Polaków musi pilnie wymienić dowód osobisty. W innym przypadku grozi im kilka tysięcy złotych kary
  3. Łzy same lecą. Romuald Lipko nie spełnił swojego ostatniego marzenia, zabrakło 7 dni
  4. Hitowy show Polsatu jest oszustwem? Uczestnik przypadkiem się wygadał, będzie afera
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Najpierw zmarło jej dziecko, potem nadszedł kolejny cios

Źródło: Wamiz

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News