To wiadomość z ostatniej chwili, którą zainteresował się cały piłkarski świat. Jak donosi Przegląd Sportowy, w momencie w którym Polska reprezentacja ma już w zasadzie zapewniony awans z grupy na Euro we Francji, Grzegorz Krychowiak wyjechał na chwilę ze zgrupowania do Paryża.

W stolicy Francji doszło wg. PS do sfinalizowania trwających w ścisłej tajemnicy negocjacji Grzegorza Krychowiaka z Paris Saint Germain. Reprezentant Polski dzięki wybitnej grze w hiszpańskiej Sevilli już od dłuższego czasu znajdował się na celowniku najlepszych klubów świata. Teraz, na co prawdopodobnie miały wpływ również jego świetne występy z Irlandią oraz Niemcami, wiemy już niemal na pewno, gdzie wyląduje.

Francuski gigant jest bezdyskusyjnym hegemonem na krajowym podwórku. Dzięki bogatym szejkom oraz transferom za ogromne kwoty (między innymi Thiago Silvy i Zlatana Ibrahimovica), paryska drużyna w ciągu kilku lat wspięła się na szczyt i choć ciągle nie udało się jej zdobyć Ligi Mistrzów, to niezmiennie walczy o najwyższe cele.

W formacji pomocy PSG, w której grać będzie Krychowiak, występują między innymi Blaise Matiudi, Thiago Motta czy wyjątkowo utalentowany Maro Veratti.

Grzegorz Krychowiak już teraz jest drugim najdroższym polakiem w historii piłki nożnej, choć po przenosinach do Paryża z pewnością pobije rekord. Obecnie należy on do Jerzego Dudka, który w 2001 roku przeszedł Feyenoordu do Liverpoolu za trochę ponad 7 milionów euro. Choć może zabrzmieć to dziwnie, w obliczu kwot wydawanych na transfery obecnie, to kwota wręcz śmiesznie mała.

źródło: PS

...

Zobacz również

Zobacz również