Po zawetowaniu ustaw Prawa i Sprawiedliwości reformujących sądownictwo przez prezydenta Andrzeja Dudę wydawało się, iż zyskał on sympatię opozycji. Jak się okazuje, był to jednak jedynie chwilowy „romans”.

Prezydent RP powołał Komitet Narodowych Obchodów 100-lecia Niepodległości, do którego zaprosił przedstawicieli wszystkich parlamentarnych partii. Zaproszeniem pogardzili jednak politycy Nowoczesnej.

Ryszard Petru stwierdził, że prezydent stara się upartyjnić święto narodowe, w związku z czym przedstawiciele jego partii nie wezmą udziału w państwowych obchodach. Nie chcą oni się z nim widzieć, ponieważ ich zdaniem mimo obecnego konfliktu nadal jest poplecznikiem Prawa i Sprawiedliwości.

Zaskakującym jest fakt, że w wydarzeniu zgodzili się wziąć udział nawet politycy Platformy Obywatelskiej. W komitecie ma reprezentować ich prezydent Warszawy.

Szef partii Grzegorz Schetyna zgłosił Hannę Gronkiewicz-Waltz, jako wiceprzewodniczącą partii i prezydent stolicy – powiedział rzecznik Platformy Obywatelskiej.

źródło: wiadomosci.onet.pl

Zobacz również